Lékařství


Co způsobuje vyrážku?

Co způsobuje vyrážku? Jak mohu zjistit škumpa jedovatá?

Poison Ivy je častou příčinou kontaktní dermatitidy, alergická reakce na něco, co přichází do přímého kontaktu s pokožkou. Alergická kontaktní dermatitida jako reakce na rostliny je někdy označován jako alergická phytodermatitis. Tato podmínka může být docela nepříjemné, ale nepředstavuje vážná zdravotní rizika. Prevence podmínkou je nejlepší.

Poison Ivy je jedním z mnoha rostlin, které produkují pryskyřice s názvem urushiol, které mohou způsobit alergickou vyrážku. Příbuzné rostliny patří známý jed dub a Sumac, , který spolu s škumpa jedovatá, patří do rodu rostlin Toxicodendron. Rostliny se nacházejí v různých zeměpisných distribuce a jsou přítomny v celých USA. s výjimkou pouštních oblastí, vyšších polohách (výše 4,000 nohy), Aljaška, a Havaj. (Poison Ivy je nejvíce obyčejný ve východní USA. a jedu dubu a škumpy na jihovýchodě země.) Vyrážky, které každý z těchto rostliny produkují mají obdobný vnější vzhled. Kromě toho, stejné urushiols se nacházejí také v mango, kešu, a gingko stromů. V případě manga, peeling ovoce zabraňuje dermatitida. Lidé, kteří stiskněte celé plody, včetně kůže, proti jejich kůži se může vyvinout závažná reakce kolem úst. Ti po větru od hořící vegetace obsahuje jednu z protiprávního rostliny mohou také rozvíjet rozsáhlé alergické reakce.

Identifikace škumpa jedovatá

Ačkoli to je často doporučeno, že se lidé naučí rozpoznat škumpa jedovatá rostlina (“Listy ze tří, nechat být”), v praxi, To může být obtížné, od škumpa jedovatá a jeho příbuzní jsou často ve směsi s jinými vegetací a nevšimla, až poté, co vyrážka začala. Držte kůži na které se vztahuje na situace, ve kterých expozice je těžké se vyhnout, je nejlepší způsob, jak zabránit problém.

Více než polovina populace může reagovat na pryskyřici škumpa jedovatá, jsou-li vystaveni.