Lékařství


Jaké jsou příznaky artritidy z ruky a zápěstí?

Mezi nejčastější příznaky artritidy na rukou patří bolest, ztuhlost, a otoky kloubů přes. Bolest je obvykle zhoršuje, když kloub je přesunuta. Navíc, Pohyb kloubu je často omezen kvůli bolesti a společné kontraktury. Příznaky mohou vést k potíže s každodenní činnosti, včetně vázání boty, zapínání knoflíky, otevření sklenice, nebo otočením klíče v zámku.

Fyzikální příznaky artritidy z ruky i změny ve vzhledu kloubů. Klouby nejčastěji postiženy degenerativní artritidou, jsou na koncích prstů. Otok a hrboly, nebo uzly, může nastat u malých kloubů na území základny nehtu. Tyto rány se nazývají Heberdenovy uzly a mohou se stát velmi bolestivé. Kloub na základně palce se mohou stát i zduření kostní ostruhy a způsobit bolest a deformity. Destrukci kloubu také vede k silné bolesti, když štípne prsty a uchycení silně. Společný návrh omezení může také snížit schopnost uchopení.

Zápěstí artritida může způsobit bolest s pohybem zápěstí nebo uchopování a zvedání. Zápěstí rozsah pohybu je často omezen artritidou. Pacienti typicky zkušenosti úlevu, když je zápěstí stabilizována dlaha.

Revmatoidní artritida často způsobuje otoky, bolest, a tuhost v zápěstí, stejně jako drobné klouby ve středu a ve spodní části prstů. Toto onemocnění často způsobuje deformity ruky. Tkáňové hroudy, tzv. revmatoidní uzly mohou tvořit přes klouby ruky a zápěstí. Klouby prstů a palec se může stát deformované a smluvně zničení podpůrných vazů, tak, že uchopení a svírání pohyby nejsou možné.

Jak jsou pacienti s abnormalitami rukou společnou hodnocena?

Diagnóza problémů straně kloubu obvykle zahrnuje vyhodnocení příznaků, fyzikální vyšetření, a x-ray vzhled kloubů. Krevní testy je někdy také užitečné v procesu hodnocení. Kloubu chirurgie se stává možnost léčby při významných společných ničení a / nebo deformity jsou přítomny.