Lékařství


Jaké jsou možnosti chirurgické? – společná touha

Chirurgické možnosti zahrnují

1. čištění abnormální chrupavky a kosti, včetně odstranění kostní ostruhy,
2. fúze společného, a
3. operaci kloubu.

Optimální chirurgická léčba artrózy ruky a zápěstí se liší od pacienta k pacientovi a je založen na mnoha faktorech. Mezi tyto faktory patří věk pacienta, ruční dominance, zaměstnanosti, Úroveň bolesti, funkční cíle, a základním onemocněním.

Když je chirurgická úklid společných nejlepší alternativou?

Chirurgické čištění společného, nebo zachránit postup, se obvykle provádí v případě předčasného “opotřebování” artritida, kde jsou bolestivé kostní ostruhy nebo, v případě revmatoidní artritidy, tam, kde je velké množství zanícené tkáně. Odstranění kostní ostruhy je zvláště užitečné, když artritidy zahrnuje klouby na koncích prstů (distální interfalangeální nebo DIP kloubů).

Co je společné fúze? Když je to nejlepší volba chirurgické?

Fusion společného, spočívá ve společném a chirurgicky “jištění” kosti končí tak, že dvě kosti skutečně stal jedním pevné kosti. Tento postup končí veškerý pohyb v tomto kloubu, a tím odstraňuje bolest. Ve prospěch fúze je úlevu od bolesti a zpomalení hospodářského růstu je eliminace pohybu v kloubu tavený, které mohou bránit funkci. Tato možnost je chirurgické vyhrazena pro pacienty s pokročilou artritidou.

Společné fúze je obvykle nejlepší volba v chirurgických pacientů, kteří jsou mladší a velmi aktivní. Mladší pacienti nemohou být kandidáty na kloubu, protože zvýšený stres poptávku na klouby, které doprovázejí vyšší úroveň aktivity. Tato zvýšená poptávka může stres rychle opotřebovávají umělý kloub.

Když je operace kloubu nejlepší chirurgické možnosti?

Kloubu chirurgie v ruce, je vynikající volbou pro léčbu artritidy z ruky ve starších, minimum-aktivita pacientů a pro ty, kteří s revmatoidní artritidou. Kloubu chirurgie mohou poskytnout úlevu od bolesti, zvýšení rozsahu pohybu prstu, a zlepšení funkcí ruky.