Lékařství


Chirurgické možnosti s různými klouby rukou a zápěstí

Straně kloubu možnosti kloubu se liší v závislosti na konkrétních společných(s) zapojené.

1. DIP kloubu (společné nejblíže k prstu): Tento společný není dobrým kandidátem na kloubu. Kosti jsou velmi malé a nemají implantát velmi dobře. Nejlepší léčebná volba pro pokročilé artritidy v této společné je fúze. Ruční funkce je dostupná pouze minimálně ohrožen nedostatkem pohybu v tomto kloubu po fúzi postup, zatímco bolest nezmizí.

2. PIP kloubu (druhý společný z prstu): Kloubu je běžně provádí v PIP kloubu. Ruční funkce, především výkon uchopte, může být narušen fúze tohoto společného. Malé a prsteníky jsou nejlepšími kandidáty na kloubu, protože jsou nejdůležitější pro pochopení moc. Ukazováček není dobrým kandidátem pro PIP kloubu, jak to musí vydržet bokem sil, které doprovázejí pohyby, jako jsou klíčové otáčení a jemné manipulaci s objekty. Tyto síly způsobují nadměrné důraz na kloubní náhrady a může vést k předčasnému zlomení implantátu.

Tam byly četné falešné (protetické) spoje určené pro PIP kloubu, ale jen jeden stál ve zkoušce času. Pouze nonexperimental PIP kloubu je silikon interpositional kloubu. Tyto spoje jsou vyrobené ze silikonového kaučuku a mají flexibilní závěs ve středu a stonky na koncích, které vkládají do šachty kosti, zajištění stability. Nejčastěji používané silikonové implantáty kloubu jsou nazývané implantát Swanson a implantát Sutter.

Nejlepších výsledků s PIP kloubu jsou u pacientů s revmatoidní artritidou a ve starších, nižší aktivita u pacientů-.

3. MCP kloubu (Třetí společná z prstu): Artróza postihuje vzácně MCP klouby. Nejčastější potřeba kloubu v tomto kloubu je destrukce od revmatoidní artritidy. Silikonové kloubu kloubu MCP byl používán od roku 1960 a přinesla vynikající dlouhodobý výsledky.

4. Palec bazální společného (kde palec splňuje zápěstí): Tento spoj je postižena velmi vysokou zdůrazňuje, že při běžných činnostech. Síly cítil na špičce palce se násobí 12 časů v jejich působení na palec základně, tak predisponující této společné nosit. Artritida tohoto kloubu je velmi časté, zejména u žen, a často vyžaduje kloubu. Pokusy o silikonových náhrad této společné nebyly tak úspěšné, jak doufal, vzhledem k selhání implantátu a destrukce kostí. Tedy, Nejčastější kloubu postup pro palec základ je hotový s přírodním materiálem. Postup se nazývá vaz rekonstrukce šlachy-zprostředkování postup (LRTI). Tento postup používá pacientova vlastní šlachu na stabilizaci palcem a zabrousit na společný. LRTI zajišťuje stabilitu a úlevu od bolesti. Dlouhodobý výsledky byly vynikající. To také bylo nazýváno šlachy roll nebo “sardel” postupu, protože použité šlachy je natočen k formě nové společné polštář.

5. Kloubu: Většina pacientů s artritidou zápěstí jsou nejlépe zacházet s chirurgickou společné čištění nebo fúze a ne kloubu. Většina zápěstí-kloub protézy na trhu jsou v současné době hodnocených a pro použití v extrémně nízkou aktivitu u pacientů s osteoartrózou nebo revmatoidní artritidou.

Přehled

Artritida z ruky a zápěstí je velmi časté a složitý problém s mnoha nonsurgical a chirurgické možnosti léčby. Rozhodování o tom, která alternativa je nejlepší může vyžadovat dovednosti primárního lékaře, artritida specialista (revmatologa), a / nebo ortopedický chirurg.