Lékařství


Co je artroskopie?

Artroskopie je chirurgický zákrok, při kterém je vnitřní struktura společného zkoumány pro diagnózu a / nebo léčení pomocí trubky-jako prohlížení nástroj nazvaný artroskopu. Artroskopie byla propagována v roce 1960 a je dnes běžná na celém světě. Typicky, je provozován ortopedů v ambulantních podmínkách. Když hrál v ambulantních podmínkách, pacienti obvykle možné vrátit domů po zákroku.

Technika spočívá ve vložení artroskopie artroskopu, malou trubku, která obsahuje optická vlákna a čočky, přes malé řezy v kůži do kloubu k vyšetření. Artroskopu je napojen na videokameru a vnitřek kloubu je vidět na televizní monitor. Velikost artroskopu závisí na velikosti kloubu vyšetřované. Například, koleno je zkoumána s artroskopu, která je přibližně 5 milimetrů v průměru. Tam jsou arthroscopes jak malý jako 0.5 milimetrů v průměru, aby přezkoumala malých kloubů, jako je zápěstí.

Pokud postupy jsou prováděny kromě posouzení společného s artroskopu, toto je nazýváno artroskopickou operaci. Existuje celá řada postupů, které se provádí v této módě. Pokud postup lze provést artroskopicky namísto tradičních operačních technik, to obvykle způsobuje méně tkáně trauma, vede k menší bolesti, a může podpořit rychlejší zotavení.

Za to, co nemoci nebo podmínky, je považována za artroskopie?

Artroskopie lze využít v diagnostice a léčbě mnoha nezánětlivá, zánětlivý, a infekční typy artritidy, jakož i různá zranění v rámci společného.

Nezánětlivá degenerativní artritidou, nebo osteoartróza, je možné vidět pomocí artroskopu jako roztřepená a nepravidelné chrupavky. Nedávno, pro izolované chrupavky opotřebení u mladších pacientů, oprava trhliny v chrupavce, s použitím “pasta” z pacientových vlastních buněk chrupavky sklizené a pěstované v laboratoři, bylo provedeno pomocí artroskopu.

V zánětlivé artritidy, jako jsou revmatoidní artritida, U některých pacientů s chronickou izolované otoky kloubů může někdy prospěch artroskopické odstranění zanícené tkáně kloubu (synovektomii). Tkáň, která vystýlá společného (synovium) je možné provést biopsii a zkoumal pod mikroskopem zjistit příčinu zánětu a zjistíte, infekcím, jako tuberkulóza. Artroskopie může poskytnout více informací v situacích, které nemohou být diagnostikovány pouze nasávací (odnímání kapaliny s jehlou) a analýze kloubní tekutiny.

Společnými zranění, pro které je považováno za artroskopii chrupavky patří slzy (meniskus slzy), vaz kmenů a slzy, a chrupavky zhoršení pod čéšky (čéška). Artroskopie je běžně používané v hodnocení kolena a ramena, ale může být také použit k prověření a léčit podmínky zápěstí, kotníky, a lokty.

Konečně, volné tkáně, jako třísky kosti nebo chrupavky, nebo cizích předmětů, jako rostlina trny, , které se stanou podané v rámci společných může být odstraněn s artroskopie.