Lékařství


Jak pacient zotavit po artroskopii?

Ihned po artroskopické operaci, pacienti mohou být ospalý, zvláště pokud celkové anestezii byl použit. Léky se podávají na kontrolu bolesti v případě potřeby. Pokud lokální anestetikum byl použit, tam může být žádná bolest vůbec bezprostředně po zákroku. Pokud se spinální nebo regionální anestezii byl použit, tam může být necitlivost a slabost končetin, které se postupně řeší před pacient je odeslán domů.

Chirurgické řezy z artroskopie jsou malé. Obvykle se skládají z několika 5 mm (1/4 palec) zářezy na obou stranách kloubu, které jsou ovázané po operaci. Obvaz může absorbovat některé tkáně odvodnění z těchto stránek rány. Obvaz musí být odstraněny pouze pod vedením ošetřujícího lékaře nebo zdravotní sestry. To by mělo být jinak co nejvíce v suchu během několika prvních dnů po operaci. Pacienti by měli informovat své ordinaci lékaře okamžitě, pokud by vývoj neobvyklé bolesti kloubů, otok, zarudnutí nebo teplo, nebo pokud se zranit účastní společného.

Za několik dní po artroskopii, pacienti obvykle vyzváni k odpočinku a povýšit při uplatňování společného sáčky s ledem, aby se minimalizovalo bolest a otok. Po operaci, cvičební program je začal postupně, že posiluje svaly v okolí kloubu a brání zjizvení (kontraktura) okolních měkkých tkání. Cílem je obnovit stabilitu a pevnost spoje rychle a bezpečně, při předcházení stavět-up jizvy. Tento program je nezbytnou součástí procesu obnovy pro optimální výsledek tohoto postupu.