Lékařství


Hemodialyzační, léčba selhání ledvin

Úvod do hemodialýzou

Hemodialýza je nejběžnější způsob používaný k léčbě pokročilé a trvalé selhání ledvin. Od roku 1960, při hemodialýze nejprve stal praktickou metodu léčby selhání ledvin, jsme se naučili hodně o tom, jak hemodialýzu, léčbu účinnější a minimalizovat nežádoucí účinky. V posledních letech, kompaktnější a jednodušší stroje dialýzy udělali domácí dialýze stále atraktivnější.

Ale i lepší postupy a zařízení, hemodialýza je stále složité a nepohodlné terapie, která vyžaduje koordinované úsilí ze svého celého zdravotnického týmu, včetně vašeho nefrolog, dialyzační sestra, dialyzační technik, dietetik, a sociální pracovnice. Nejdůležitější členové vašeho týmu zdravotní péče jsou Vám a Vaší rodině. Učením o své léčbě, můžete pracovat se svým týmem zdravotní péče, aby si nejlepších možných výsledků, a můžete vést plný, aktivní život.

pokud vaše ledviny selžou

Zdravé ledviny čistit krev odstraněním přebytečné tekutiny, minerály, a odpadů. Oni také hormony, které udržují své kosti silné a krev zdravou. Když ledviny selžou, škodlivý odpad se hromadí v těle, Váš krevní tlak může zvýšit, a vaše tělo si může ponechat přebytečné tekutiny a dostatek červených krvinek. Když toto se stane, budete potřebovat lékařské ošetření nahradit práci svého selhal ledvin.

Jak funguje hemodialýza

U hemodialyzovaných, Vaše krev je dovoleno téct, pár uncí v době, přes speciální filtr, který odstraňuje odpady a další tekutiny. Čistá krev je pak se vrátil, aby vaše tělo. Odstranění škodlivých odpadů a další soli a tekutin pomáhá kontrolovat krevní tlak a udržet správnou rovnováhu chemických látek, jako draslíku a sodíku v těle.

Jeden z největších úprav je třeba provést při spuštění hemodialýza léčby je po striktní rozvrh. Většina pacientů jít na kliniku-dialyzační středisko-třikrát týdně po dobu 3 na 5 nebo více hodin při každé návštěvě. Například, můžete být v pondělí-středa-pátek plánu nebo v úterý-čtvrtek-sobota harmonogram. Můžete být vyzváni k výběru ráno, odpoledne, nebo večerní směny, v závislosti na dostupnosti a kapacity na dialyzační jednotku. Váš dialyzační středisko bude vysvětlovat možnosti pro plánování pravidelné ošetření.

Výzkumníci zkoumají, zda kratší denních, nebo delší sezení provést přes noc, zatímco pacient spí, jsou účinnější při odstraňování odpadů. Novější stroje dialýzy, aby tyto alternativy praktičtější s domácí dialýzou. Ale federální vláda dosud stanovena politika platit za více než tři hemodialýzy týden.

Několik center po celé zemi se lidé učí provádět vlastní hemodialyzační ošetření doma. Člena rodiny nebo přítele, který bude vaším pomocníkem, musí mít také odbornou přípravu, který obvykle trvá nejméně 4 na 6 týdnů. Domácí dialýza vám dává větší flexibilitu při dialýze plánu. S domácí hemodialýza, čas na každém zasedání a počet sezení za týden se mohou lišit, ale musíte udržovat pravidelný harmonogram tím, že sami dialýzou ošetření tak často, jak byste přijmout v dialyzační jednotku.