Lékařství


Jaké jsou příznaky vyrážky škumpa jedovatá?

Známky a příznaky se týkají jak citlivost jednotlivce, stejně jako závažnost expozice. Zatímco více než polovina lidí, jsou citlivé na škumpa jedovatá, a bude reagovat tím, že rozvíjí charakteristické vyrážky, o 10%-15% obyvatel je velmi citlivé a mohou mít zvláště závažné příznaky, nebo se objeví příznaky po velmi mírné expozice.

Škumpa jedovatá vyrážka začíná obvykle jeden nebo dva dny po expozici, přesto, že zpoždění mezi kontakt a jeho počátek může být delší, až na několik dní. To může vést k nejasnostem ohledně kde se expozice konala. První příznaky vyrážky jsou zakřivené linie červené, svědění kůže nebo puchýře. Tyto i nadále objevovat na mnoho dní, dokonce až o dva až tři týden kvůli pomalé reakci na vstřebává urushiols a v závislosti na tom, kolik pryskyřice dotkla kůže v daném místě. To dělá to zdá, jako by se vyrážka je “šíření,” I když se tekutina v blistrech je jen součástí alergické reakce a neobsahuje žádné chemické látky nebo bakterie. To také dělá dojem, že tam může ještě být jedovatý břečťan v oblečení a / nebo na domácí zvířata. I když je to teoreticky možné, opakované mytí těchto často produkuje žádné zlepšení.

Ve vzácných případech, oči, dýchacích cest, a plic, může být ovlivněn, pokud vystavena kouři ze spalování rostlin.

Poison Ivy není nakažlivá, ani z jedné osoby na někoho jiného, ani z jedné části těla do jiné.

Mnoho odkazů zdůrazňují, že zvířata mohou přenášet škumpa jedovatá pryskyřice. Není pochyb o tom to je pravda, ale jeho praktický význam může být omezena. První známkou škumpa jedovatá, konec konců, je obvykle zakřivená linie vyrážka na kůži. Pokud váš pes má tvar zakřivené linie, Vaše škumpa jedovatá je větší pravděpodobnost, že pocházejí z kmenových nebo listů, které táhl proti kůži, není z vašeho domácího mazlíčka.