Lékařství


Co způsobuje Aspergerův syndrom?

Přijme-li k závěru, že Aspergerův syndrom je jednou z autistických poruch, pak příčiny Aspergerovým syndromem se očekává, že bude stejné jako příčiny autismu. Přesné příčiny autistických poruch nebyly zjištěny, ačkoli zděděný (genetický) složka je věřil být zapojený. Podporuje tuto myšlenku je skutečnost, že Aspergerův syndrom byl pozorován k běhu v rodinách. V některých případech, autistických poruch mohou být v souvislosti s toxickým expozicím, teratogeny, problémy s těhotenstvím nebo narozením, a prenatální infekce. Tyto vlivy životního prostředí se může jednat společně změnit nebo potenciálně zvýšit závažnost základní genetické vady.

Někteří autoři navrhli kauzální roli pro vakcínu expozice (zejména s vakcínou proti spalničkám a thimerosalem, rtuť konzervační používané v některých očkovacích látek) v autismu. Však, Drtivá většina epidemiologických důkazů vyplývá, žádný důkaz pro spojení mezi očkování a autismem, a odborníci zdiskreditovaly tuto teorii.

Jak častá je Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom je 5 krát častější u chlapců než u dívek. V posledních letech, počet poruch autistického spektra se dramaticky zvýšila v USA. Důvodem pro zvýšení není zcela jasné,, ale to pravděpodobně způsobeno jak zlepšení a změn v diagnostickém procesu, které vedou ke zvýšení počtu dětí zjištěných, stejně jako určitý stupeň skutečné zvýšení výskytu poruch sami. Nejnovější studie ukazují, že 1 z každé 110 děti ve Spojených státech mají poruchu autistického spektra.

Aspergerův syndrom byl odhadován mít vliv 2.5 z každé 1000 děti, na základě celkového počtu dětí s autistických poruch.