Lékařství


Jaká je léčba pro škumpa jedovatá, dub, a Škumpa dermatitida?

Nejlepší přístup k dermatitidě škumpa jedovatá je prevence. Mytí mýdlem a vodou může pomoci snížit závažnost vyrážka, ale toto je často nepraktické, protože musí být provedeno ihned po expozici. (Po 10 minutes, pouze 50% z pryskyřice je odnímatelná, a 30minuty 10%.)

Jakmile to začne, vyrážka obvykle jasné, na vlastní do 14-21 dny. Léčba je zaměřena na kontrolu svědění. Ústní antihistaminika (jako difenhydramin [Benadryl.]) mohou pomoci chuť poněkud, ale často to dělají víc, než si lidé ospalosti. Kortizon krémy, zda přes pult, nebo na předpis, jsou jen užitečné, pokud se použije hned, před puchýře objeví, nebo mnohem později, poté, co si puchýře vyschl. Obklady se studenou vodou nebo Burow Řešení (dostupné bez lékařského předpisu) může pomoci suchý sliz rychleji.

Když se vyrážka, je těžké, jako když to ovlivní tvář, nebo způsobí rozsáhlé puchýře, orální steroidy (například, prednisonu) mohou pomoci vytvořit rychlé zlepšení. Tento průběh terapie by měla být zachována, často v klesající dávkách, pro 10-14 dní nebo i déle v některých případech, aby se zabránilo mají vyrážku odskočit a být závažné znovu. Pacienti, kteří jsou šest-den balení pilulek kortizon často ještě zhorší, když se znovu kompletní, protože byla dávka příliš nízká, a podávat za příliš krátkou dobu.

Folklór, lékařské a jinak, podporuje mnoho jiných látek, z aloe lístky na čajové sáčky na maso tenderizer jako ošetření pro škumpa jedovatá a související zařízení otravy. I když tyto opravné prostředky jsou zpravidla neškodné, mají pochybné hodnoty.