Lékařství


Jak je možné kontaktovat s těmito škumpa jedovatá, dub, Škumpa a zabránit?

Poison Ivy a jeho příbuzní jsou často skryté mimo jiné vegetace. Dokonce i když přesně víte, jak vypadají, Je velmi těžké se vyhnout přicházející do styku s nimi. Přestože na sobě dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy v teplém počasí může být nepříjemné, je důležité, aby tak učinily, když můžete být v kontaktu s rostlinami nevidíte, zda jste zahradničení ve dvoře nebo pěší v lese. Takzvaný “Ochranné krémy” může pomoci trochu, ale nejsou příliš účinné.

Při vytahování plevel, těch, kteří mohou být alergické by měly zajistit, aby jídlo rukávy do rukavic po celou dobu, Od rukávy mají tendenci jezdit po předloktí a nechat zápěstí a předloktí vystaveno. Vinyl rukavice neabsorbují urushiol dobře a jsou, proto, účinnější pro prevenci než textilní nebo kožené rukavice.

Pokud si myslíte, že jste byli vystaveni škumpa jedovatá, umýt pokožku chladnou vodou co nejdříve. Po půl hodině, však, Toto je již pravděpodobně zabránit reakci. Jak bylo uvedeno výše, mytí domácí zvířata a oděvy mohou být také omezené Nápověda.

Pokusy znecitlivit lidi tím, že jim škumpa jedovatá ústy nebo injekcí byl zkoušen v minulosti, ale ukázalo jako neúčinná a potenciálně nebezpečné.

Poison Ivy, Dub, a Sumac

* Mnozí lidé jsou citliví na vyrážky z jedu břečťanu, dub, a Škumpa.
* Míza olej, volal urushiol, způsobuje kožní vyrážka.
* Poison Ivy není nakažlivá.
* Mytí mastnou mízu z kůže s vodou a mýdlem okamžitě může pomoci předejít vyrážka.
* Vyhnout se přímému kontaktu s rostlinami mohou zabránit vyrážka.