Lékařství


Šupinatá skvrny na kůži, která nebyla způsobena infekcí – Kožní vyrážky

Šupinatý, svědivá kožní náplastí často představují jednu z podmínek uvedených jako ekzém.

Atopická dermatitida: Atopická dermatitida je možná nejvíce obyčejná forma ekzému. Jedná se o dědičné kožní problém, který často začíná v dětství jako rozpraskané tváře a šupinaté skvrny na pokožce hlavy, zbraně, nohy, a trup. Později v dětství, atopické dermatitidy mohou mít vliv na vnitřní aspekty lokty a kolena. Dospělí si atopické dermatitidy na rukou, kolem víčka, na genitáliích, jakož i na organismus jako celek.

Slovo dermatitida znamená zánět kůže. Atopický odkazuje na nemoci, které mohou být spojeny s alergiemi a mají tendenci běžet v rodinách. Atopický onemocnění patří astma, nebo horečka, a atopické dermatitidy. In fact, lidé se mohou obrátit na to, co lékaři zavolat ekzém jako “alergicVlastnění.” In fact, však, Pacienti s atopickou dermatitidou může mít alergie, ale ve většině případů atopickou dermatitidou jsou samy o sobě nejsou alergičtí.

Ekzém přichází a odchází na vlastní rozvrh a nesouvisí s alergií obvyklé podezřelé — potraviny, mýdla, a detergenty — , které mohou být za vinu vzplanutí-. Většinou, měnící se stravou a detergentů pomáhá ekzému jen velmi málo.

Atopická dermatitida je často horší v zimních měsících, , kdy je vzduch chladný a suchý, tak, že časté mytí mohou pokožku dráždit a zhoršit stav. Přestože pleť “suchý,” to opravdu není; to je zánět, a proto hydratační sama nepomůže moc. Vyrážka některých pacientů s atopickou dermatitidou, však, se stává horší v létě, zatímco jiné zkušenosti žádné významné sezónní kolísání. Občas, ekzém může být obzvláště znepokojující pro jednu či více let, pouze na velké části ustoupit delší dobu potom, a vyžadují jen málo léčbu a pozornost.

Skin postižených atopickým ekzémem se stává extrémně svědivé a zanícené. To může vypadat červené, oteklý, a popraskané. V některých případech, kůže může také plakat a kůry. To platí zejména u kojenců a dětí. Kapalina, která vytéká z této krusty často není nakažené; co přichází, je v těle normální tkáně tekutina. Léčba specifických pro ekzém je užitečný, ne antibiotika.