Lékařství


Šupinatá skvrny na kůži vyrobené houbová nebo bakteriální infekce – Vyrážka

Když se infekce objeví jako vyrážky, Nejčastějšími viníky jsou houby nebo bakteriální infekce.

Plísňové infekce: Plísňové infekce jsou poměrně časté, ale nezdá se skoro tak často, jak vyrážkou na ekzém kategorii. Snad nejčastější diagnostickou chybu ze strany pacientů a non-dermatologie lékařů je téměř automaticky zavolat šupinatou vyrážku “houba.” Například, někdo s několika šupinaté skvrny na zbraně, nohy, nebo trup je mnohem pravděpodobnější, že mají formu ekzému či dermatitidy, než skutečné kožního onemocnění (Zjednodušená termín pro plísně). Podobně, kvasnice jsou botanicky vztahující se k houbám a může způsobit kožní vyrážky. Tito inklinují ovlivnit záhyby kůže (jako kůže pod prsy nebo tříslech). Vypadají ohnivě červené a mají puchýřky na okrajích. Jak je tomu v případě kožního onemocnění, mnoho vyrážky, které jsou více než ekzémy nebo podráždění dostat označeny “kvasinkových infekcí.”

Houba a kvasinkových infekcí mají jen málo společného s hygienickou — čistých lidí si je, příliš. Navzdory jejich pověsti, plísňové kožní vyrážky, které se běžně chytil od psů nebo jiných zvířat, ani oni jsou snadno přenášeny v tělocvičnách, sprchy, bazény, nebo šatny. Většinou, nejsou vysoce nakažlivé mezi lidi, aby buď.

Léčba je obvykle jednoduché. Mnoho účinné antimykotické krémy lze zakoupit v obchodě léčiv bez lékařského předpisu, včetně 1% klotrimazol. (Lotrimin., Mycelex.) a 1% terbinafinu. (Lamisil). Když se tyto selžou, předpis krémy jako econazole 1% (Econazole) a ketokonazol 2% (Nizoral) může pomoci. V rozsáhlých případech, nebo pokud se jedná o nehty, ústníLamisilafinu (Lamisil) mohou být užitečné.

Pokud houba byla opakovaně léčeni bez úspěchu, Stojí za to zvažuje možnost, že to bylo nikdy opravdu houby začít, ale spíše formu ekzému, které by se mělo zacházet úplně jinak.

Bakteriální infekce: Mezi nejčastější bakteriální infekce kůže je impetigo. Impetigo je způsobena Staph nebo strep zárodků, a je mnohem častější u dětí než u dospělých. Opět, špatná hygiena hraje malou nebo žádnou roli. Nepředepsání antibakteriální krémy jako bacitracin (Neosporin) nejsou příliš účinné. Orální antibiotika nebo léky na předpis-síla krémy jako Mupirocin (Bactroban.) jsou obvykle potřeba.