Lékařství


Jaká je léčba pro vyrážku?

Většina vyrážky nejsou nebezpečné pro člověka nebo lidí v okolí (pokud nejsou součástí infekční choroby, jako jsou plané neštovice). Mnoho vyrážky poslední chvíli a lépe na vlastní. Proto není nepřiměřená k léčbě příznaků jako je svědění a / nebo suchá kůže na pár dní, zda podmínka dostane mírnější a jde pryč.

Nepředepsání (Over-The-čítač) opravné prostředky patří

* anti-svědí krémy s obsahem kafru, mentol, pramoxine (Svědí-X, Sarna Citlivé), nebo difenhydramin (Benadryl.);

* antihistaminika jako diphenhydramine (Benadryl.), chlorfeniramin (Chlor-Trimeton), nebo loratadin (Claritin, Claritin RediTabs, Alavert); a cetirizin (Zyrtec);

* hydratační krémy.

Pokud tato opatření nepomohou, nebo v případě, že vyrážka přetrvává nebo se stává více rozšířená, návštěva lékaře nebo obecně dermatolog je vhodné.

Existuje mnoho, mnoho dalších typů vyrážek, které jsme na něž se nevztahuje v tomto článku. Tak, je to dvojnásob důležité, Pokud máte nějaké otázky o příčině nebo léčbu vyrážka, kontaktovat svého lékaře. Tento článek je opravdu jen jako název napovídá: “Vyrážka 101: Úvod do společného kožní vyrážky.”

Slovo o očkování proti pravým neštovicím u pacientů s kožní vyrážky,

Lidé s atopickou dermatitidou nebo ekzém by neměly být očkovány proti neštovicím, zda je podmínka aktivní. Pacienti s atopickou dermatitidou jsou více citlivé na které se šíření viru v jejich kůži, což může vést k vážnému, dokonce life-threatening podmínka volala ekzém vaccinatum. V případě jiných vyrážky, Riziko komplikací je mnohem méně. Poraďte se se svým lékařem o neštovicím.