Lékařství


Co je příčinou alopecie areata?

Aktuální důkaz navrhne, že alopecie areata je způsobena poruchou v imunitním systému. Tento konkrétní abnormalita vede k autoimunitou. V důsledku toho, imunitní systém napadá zejména tkání těla. V alopecie areata, Z neznámých důvodů, tělu vlastní imunitní systém napadá vlasové folikuly a narušuje normální vlasy formace. Biopsie z postižené kůže show imunitních buněk uvnitř vlasových váčků, kde nejsou běžně přítomný. Co je příčinou tohoto jevu není znám. Alopecie areata je někdy spojena s dalšími autoimunitních onemocnění, jako jsou alergická onemocnění, onemocnění štítné žlázy, vitiligo, lupus, revmatoidní artritidy, a ulcerózní kolitidou. Někdy, alopecie areata dochází v rodinných příslušníků, naznačující role genů a dědičnosti.

Jaké jsou různé vzory alopecie areata?

Mezi nejčastější vzor je jeden nebo více skvrny vypadávání vlasů na pokožce hlavy. Tam je také forma obecnější řídnutí vlasů jen difúzní alopecie areata celé skalp. Příležitostně, všechny vlasů je ztracena, podmínka uvedená jako alopecie totalis. Méně často, ztráta všech chloupků na celém těle, tzv. alopecie universalis, dochází. Někdy vypadávání vlasů se může týkat mužů vousy, stav známý jako alopecie areata Barbe.

Kdo je ovlivněn alopecie areata?

Alopecie areata obvykle vyskytují nejčastěji u dětí, teens, a mladí dospělí. Však, To může také ovlivnit starší osoby a jen zřídka batolata. Alopecie areata ve není nakažlivá. To by nemělo být zaměňováno s vlasy, uvolňování, které mohou nastat po vysazení hormonální estrogen a progesteron terapie pro antikoncepci nebo vlasy prolévání spojené s koncem těhotenství.