Lékařství


Jak je alopecie areata léčených?

V přibližně 50% pacientů, vlasy budou regrow do jednoho roku bez léčby. Čím delší dobu, vypadávání vlasů, menší pravděpodobnost, že vlasy budou regrow. Různé léčby může být souzen. Steroidní injekce, krémy, a šampony (jako clobetasol nebo fluocinonide) pro skalp byly použity na mnoho let. Jiné léky obsahují minoxidil, dráždivých (anthralin nebo aktuální uhelný dehet), a aktuální imunoterapie (cyklosporin), z nichž každý se někdy používají v různých kombinacích.

Studie uveřejněné v časopise Archives of Dermatology (let. 134, 1998;1349-52) ukázalo účinnost aromaterapie éterických olejů (cedrové dřevo, levandule, tymián, a rozmarýnem oleje) u některých pacientů. Stejně jako u mnoha chronických onemocnění, pro které neexistuje žádný jednotlivý způsob léčby, různých opravných prostředků, které jsou propagovány ve skutečnosti nemají žádný přínos. Není známa žádná efektivní metoda prevence, i když odstranění emočního stresu je pocit, být užitečný. Žádné léky nebo péči o vlasy byly spojeny s nástupem alopecia areata. Hodně výzkum zbývá být dokončen v této složité podmínky.

Jak je alopecie areata diagnostikována?

Charakteristický nález alopecie areata je vykřičník vlasy. Tyto neobvyklé chloupky lze nalézt v oblastech vypadávání vlasů. Jsou viditelné ruky objektiv nejkratší, vylomeny chloupky, které jsou užší blíže skalp (objevují jako vykřičník). Biopsie z pokožky hlavy je někdy nutné pro diagnózu.