Lékařství


Co jsou thalassemias?

Thalassemias jsou dědičné poruchy krve. “Zděděný” znamená, že jsou předávány z rodičů na děti prostřednictvím genů.

Thalassemias způsobit, že tělo, aby se méně zdravé červené krvinky a méně hemoglobinu, než je obvyklé. Hemoglobin je železo-bohaté bílkoviny v červených krvinkách. To přenáší kyslík do všech částí těla. To také nese oxidu uhličitého (odpadního plynu) z těla do plic, kde je vypouštěn.

Lidé, kteří mají thalassemias může mít mírnou nebo těžkou anémii. Tento stav je způsoben nižší než normální počet červených krvinek nebo není dostatečně hemoglobin v červených krvinkách.

Thalassemias

* Thalassemias jsou dědičné poruchy krve. "Zděděné" znamená, že se to dědí z rodičů na děti.

* Thalassemias způsobit, že tělo, aby se méně zdravé červené krvinky a méně hemoglobinu, než je obvyklé.

* Lidé, kteří mají thalassemias může mít mírnou nebo těžkou anémii. Tento stav je způsoben nižší než normální počet červených krvinek nebo není dostatečně hemoglobin v červených krvinkách.

* Dva hlavní typy talasemie jsou alfa a beta thalassemia thalasemií. Existují různé formy každého typu.

* Thalassemias nastane, když geny, které řídí produkci hemoglobinu chybí nebo změněn. Vaše tělo nebude fungovat správně, pokud vaše červené krvinky nemají dostatek zdravých hemoglobin.

* Rodinná anamnéza a předky jsou dva rizikové faktory pro thalassemias. Pokud vaši rodiče mají chybějící nebo změněné hemoglobin-tvorby geny, můžete mít thalasémií. Thalassemias vyskytují nejčastěji u lidí italského, Řečtina, Středního východu, Diskuse, a afrického původu.

* Známky a příznaky thalassemias jsou kvůli nedostatku kyslíku v krevním řečišti. Mohou obsahovat mírné až závažné anémie; zpomalil růst a zpožděné pubertě; kostní problémy; a rozšířené sleziny, játra, nebo srdce; bledý a apatický vzhled; špatná chuť k jídlu; tmavá moč; a žloutenka (nažloutlá barva kůže nebo očního bělma). Příznaky jsou závislé na typu thalasémií máte. Tiché dopravci nemají žádné příznaky.

* Lékaři diagnostikují thalassemias pomocí krevních testů, včetně kompletní krevní obraz a speciální hemoglobin testy. Prenatální vyšetření může ukázat, zda nenarozené dítě má talasemie a jak těžké to může být.

* Lidé, kteří mají mírné thalassemia často potřebují jen málo nebo žádné ošetření. K dispozici jsou tři standardní léčbu středně těžké a těžké formy talasemie. Mezi ně patří krevní transfuze, železo chelatační léčbu, a kyselina listová doplňky.

* Lepší ošetření nyní umožní lidem, kteří mají středně těžké a těžké thalassemias žít mnohem déle. V důsledku toho, Tito lidé musí vyrovnat s komplikacemi tohoto onemocnění, které vyvíjejí v průběhu času. Komplikace zahrnují srdce a onemocnění jater, infekce, osteoporóza, a další problémy.

* Thalassemias nelze bránit, protože jsou to zděděné. Však, Tyto poruchy krve lze nalézt před narozením přes prenatální vyšetření.

* Život s thalasémií může být náročné, ale několik přístupů vám mohou pomoci zvládnout. Postupujte podle lékaře léčebný plán, se průběžně zdravotní péči, přijmout opatření k zůstat zdravý, a vyhledal pomoc a podporu.