Lékařství


Jaké jsou příznaky a symptomy thalassemias?

Známky a příznaky thalassemias jsou kvůli nedostatku kyslíku v krevním řečišti. K tomu dochází proto, že tělo nevytváří dostatek zdravých červených krvinek a hemoglobinu. Závažnost příznaků závisí na závažnosti onemocnění.

Žádné příznaky

Alpha thalasémií tiché dopravci obecně nemají žádné příznaky nebo symptomy onemocnění. To proto, že nedostatek bílkoviny alfa globin je tak malý, že hemoglobin funguje normálně.

Mírná anémie

Lidé, kteří mají alfa nebo beta thalasémií vlastnost může mít mírnou anémii. Však, mnoho lidí s tímto typem talasemie nemají žádné příznaky nebo symptomy.

Mírná anémie může cítit unavený. To je často mylně pokládány za železo-chudokrevnost nedostatku.

Mírné až středně anémie a další příznaky

Lidé s beta thalasémií intermedia mít mírné až střední anémie. Oni také mohou mít jiné zdravotní problémy, jako:

* Zpomalený růst a opožděná puberta. Chudokrevnost může zpomalit dítěte růst a vývoj.

* Kostní poruchy. Thalasémií může kostní dřeně (houbovitá materiálu uvnitř kostí, která dělá krvinky) rozšířit. To způsobuje větší kosti, než je obvyklé. Bones také mohou být křehké a snadno zlomit.

* Zvětšená slezina. Slezina je orgán, který pomáhá tělu bojovat s infekcí a odstranit nežádoucí materiál. Když má člověk thalasémií, slezina musí pracovat velmi tvrdě. V důsledku toho, sleziny se stává větší, než je obvyklé. To je anémie horší. Pokud sleziny se stává příliš velký, Je třeba odstranit.

Těžká anémie a dalším příznakům

Lidé s onemocněním hemoglobin H nebo beta thalasémií major (také volal Cooley je anémie) trpíte závažnou thalasémií. Příznaky a symptomy se objeví během prvních 2 let života. Mohou obsahovat těžkou anémii a další vážné zdravotní problémy, jako:

* Bledý a apatický vzhled

* Nechutenství

* Tmavá moč

* Zpomalený růst a opožděná puberta

* Žloutenka (nažloutlá barva kůže nebo očního bělma)

* Zvětšená slezina, játra, a srdce

* Kostní poruchy (zejména kosti v obličeji)