Lékařství


Co způsobuje Hirschsprungova choroba?

Hirschsprungova choroba vyvine, než se dítě narodí. Normálně, nervové buňky rostou v dětské střeva brzy poté, co dítě začne růst v lůně. Tyto nervové buňky rostou dolů od horní části střeva až do konečníku. S nemocí Hirschsprungova, nervové buňky přestanou růst dříve, než dosáhnou konce.

Nikdo neví, proč se nervové buňky přestanou růst. Ale my víme, že to není vina matky. Hirschsprungova nemoc není způsobena tím, co matka, zatímco ona byla těhotná.

Některé děti s onemocněním Hirschsprungovu mají jiné zdravotní problémy, jako je Downův syndrom a další vzácné onemocnění.

Proč Hirschsprungova choroba způsobit zácpu?

Normálně, svaly ve střevě push stoličku k análnímu otvoru, kde stolice opustí tělo. Speciální nervové buňky ve střevě, tzv. gangliové buňky, aby svaly push. Osoby s onemocněním Hirschsprungovu nemá tyto nervové buňky v poslední části tlustého střeva.

Zdravé tlusté střevo: Nervové buňky se vyskytují v celé střevo.

Hirschsprungova choroba tlustého střeva: Nervové buňky chybí poslední část tenkého střeva.

Obrázek Hirschsprungovu chorobu tlustého střeva

V osoby s onemocněním Hirschsprungovu, zdravé svaly střeva push stoličku, dokud nedorazí část bez nervových buněk. V tomto bodě, stolice zastaví pohybující. New stolice pak začne stack se za to.

Někdy gangliové buňky chybí z celého tlustého střeva a dokonce i části tenkého střeva před tím, než. Když nemocná část dosáhne nebo zahrnuje tenkého střeva, nazývá se dlouho-segment nemoci. Když nemocná část zahrnuje pouze část tlustého střeva, to je tzv. krátký-segment nemoci.