Lékařství


Jak lékař zjistit, jestli Hirschsprungova choroba je problém?

Chcete-li zjistit, zda osoba má Hirschsprungova choroba, Lékař se jedna nebo více zkoušek:

* iriografie (BAR-ee-um EN-uh-Muh) x ray

* manometrie (I-NOM-eh-strom)

* biopsie (BY-op-viz)

Iriografie X Ray

X ray je černá-a-bílý obraz uvnitř těla. Obraz je brát speciální stroj, který používá malé množství radiace. Pro iriografie x ray, lékař klade barya přes řitní otvor do střeva před pořízením snímku. Baryum je tekutina, která dělá střeva ukázat lépe na x ray.

V některých případech, místo barya jinou kapalinou, volal Gastrografin, mohou být použity. Gastrografin je také někdy používán v novorozenců mají přispět k odstranění tvrdé první stoličku. Gastrografin způsobí voda k odtažení do střeva, a navíc voda zmírňuje stoličku.

V místech, kde nervové buňky chybějí, střevo vypadá příliš úzký. Pokud úzký tlustého střeva ukazuje na x ray, lékař ví, Hirschsprungova choroba může být problém. Více testů pomůže lékaři jisti.

Jiné testy k diagnostice Hirschsprungova choroba je manometrie a biopsie:

Tlakoměry

Lékař aktivaci malý balónek uvnitř konečníku. Normálně, anální sval uvolní. Pokud tomu tak není, Hirschsprungova choroba může být problém. Tento test se nejčastěji provádí u starších dětí a dospělých.

Biopsie

To je nejpřesnější test pro nemoc Hirschsprungovu. Lékař odebere a vypadá na malý kousek střeva pod mikroskopem. Pokud nervové buňky chybějí, Hirschsprungova choroba je problém.

Lékař může provést jednu nebo všechny tyto testy. To záleží na dítěti.