Lékařství


Co je to atopický ekzém?

Atopická dermatitida je velmi časté, často chronické (dlouho-trvající) kožní onemocnění, které postihuje velké procento světové populace. To je také nazýváno ekzém, dermatitida, nebo atopie. Nejvíce obyčejně, To může být myšlenka jako typ kožní alergie nebo citlivosti. Atopické dermatitidy trojice patří astma, alergie (nebo horečka), a ekzém. Tam je známou dědičnou složku nemoci, a je viděn více v některých rodinách. Charakteristickými znaky choroby patří kožní vyrážky a svědění.

Slovo “dermatitida” znamená zánět kůže. “Atopický” se týká chorob, které jsou dědičné, tendenci běžet v rodinách, a často se vyskytují společně. V atopické dermatitidy, kůže se stává extrémně svědivá a zanícená, způsobuje zarudnutí, otok, krakování, pláč, krusty, a škálování. Suchá kůže je velmi časté stížnosti a základní příčina některé typické příznaky vyrážky.

Přestože atopické dermatitidy se může objevit v každém věku, Nejčastěji postihuje kojence a malé děti. V některých případech, Může přetrvávat až do dospělosti, nebo vlastně první show až později v životě. Velký počet pacientů inklinují mít dlouhodobý kurz s různými výkyvy nahoru i dolů. Většinou, tam jsou doby, kdy nemoc je horší, volal exacerbace nebo světlice, které následuje období, kdy pleť zlepší nebo zcela objasněn, tzv. remise. Mnoho dětí s atopickou dermatitidou vstoupit do trvalé remisi onemocnění, když zestárnou, i když jejich kůže může zůstat poněkud suché a lehce podrážděná.

Více faktorů, může vyvolat nebo zhoršit atopické dermatitidy, včetně suchou pokožku, sezónní alergie, expozice drsné mýdla a detergenty, nový skin produkty nebo krémy, a chladné počasí. Environmentální faktory mohou aktivovat příznaky atopické dermatitidy kdykoliv v životě jednotlivců, kteří zdědili atopické onemocnění vlastnost.