Lékařství


Jak rozvíjet pihy?

Pihy jsou myšlenka vyvinout v důsledku kombinace genetické tendence (dědictví) a pobyt na slunci. Dva lidé obdrží stejný slunci nemusí mít stejnou šanci rozvíjet pih. Přírodní sluneční světlo a umělé opalování světla emitují ultrafialové (UV) paprsky. Po vystavení ultrafialovým paprskům, vnější vrstvy kůže (epidermis) zahušťuje a pigment-buněk produkujících (melanocyty) produkují pigment melanin ve zvýšené míře. (Tato výroba melaninu může ve skutečnosti poskytují určitou ochranu proti budoucím slunci.)

Samozřejmě, lidé se liší hodně v jejich reakce na sluneční záření. Chcete-li mít extrémní příklad, není pigmentace na kůži albín z důvodu závady v melaninu metabolismu. Na druhé straně, lidé s tmavou pletí, jsou relativně méně citlivé na slunci, než fair-stáhl lidi. Však, lidé s tmavou pletí nejsou zcela rezistentní na účinky slunce, a oni, příliš, se může stát opálený s delším vystavení. Lidé s blond nebo zrzavými vlasy, světle-barevné oči, a světlou pletí jsou obzvláště citlivé na škodlivé účinky UV záření.

Bez ohledu na barvu kůže, freckling je způsobeno nerovnoměrným rozdělením melaninového pigmentu v kůži.. Piha je v podstatě nic jiného než neobvykle těžký uložení melanin na jednom místě v kůži.