Lékařství


Jak lze pihy být zacházeno?

Několik bezpečné a účinné metody jsou k dispozici na pomoc zesvětlit nebo snížit výskyt pih: Často, více nebo kombinace léků mohou být potřebné pro dosažení nejlepších výsledků. Ne každý se pleť zlepší s podobnými léčby a pihy snadno opakovat s opakovanými expozicemi UV.

1. Bělení nebo zeslabování krémy: Výrobky obsahující hydrochinonu a kojic kyseliny lze zakoupit i bez lékařského předpisu. Vyšší koncentrace hydrochinonu (o 2%) lékařského předpisu,. Tyto produkty mohou pomoci zesvětlit pihy, jsou-li používány jednotně po dobu měsíců. Bělení nebo zeslabování krémy jsou nejúčinnější v kombinaci se Sun k zamezení a ochraně před sluncem.

2. Retinoidů: Někdy se používá ve spojení s jinými bělicí krémy, tretinoin (vitamin kyselina, Retin-A), Tazaroten (Tazorac), adapalene (Differin) rovněž může pomoci ulehčit pihy, když důsledně uplatňovány po dobu několika měsíců.

3. Kryochirurgie: Lehké zmrazení kapalným dusíkem v ordinaci lékaře může být použita k léčbě některých typů pih. Ne všechny skvrny reagovat na zmrazení nebo pálení.

4. Laserové ošetření: Více typů laserů může pomoci ulehčit a snížit výskyt pih bezpečně a efektivně. Stejně jako kryochirurgie, Jedná se o jednoduchý a bezpečný postup s vysokou úspěšnost a nízké riziko jizvení nebo změna barvy kůže.

5. Photofacials nebo intenzivního pulzního světla léčby jsou jiné metody ke zmírnění a odstranění pih. To není pravda, laserovou techniku, ale intenzivní zdroj světla.

6. Chemickým peelingem může také napomoci zesvětlit pihy a zlepšit nepravidelná pigmentace.

Hodnota pih?

Někteří lidé mají rádi své pihy, zatímco jiné mohou být více obtěžovat jejich vzhled. Kosmetické zlepšení pokožky je častý požadavek mezi lidmi s pih. Na druhé straně, pihy jsou žádoucí některými lidmi, kteří mají rádi speciální znak, nebo jedinečnost těchto jim.

Pihy mohou mít svou hodnotu. Jedním z nich je v poezii. Například, bez pih, Oliver Wendell Holmes (1809-1894), Americký lékař, profesor, a literát, nemohl mít písemnou:

Jeho domov! Západní obří úsměvy,
A twirls flekatá světě najít;
Tato malá skvrnka, Britské ostrovy? 'Tis, ale piha, nevadí, že.