Lékařství


Co je to alternativní medicína?

Alternativní medicína je skupina diagnostických a terapeutických oborů, které jsou používány společně s konvenční medicína. Příklad doplňkovou léčbou je použití aromaterapie pomoci zmírnit nepohodlí pacienta po operaci.

Komplementární medicína se obvykle neučí nebo se používají v západních lékařských školách nebo v nemocnicích. Alternativní medicína zahrnuje celou řadu postupů a systémů zdravotní péče, které, z různých kulturních, sociální, hospodářský, nebo vědeckých důvodů, nebyly přijaty do hlavního proudu západní medicíně.

Komplementární medicína se liší od alternativní medicíny. Vzhledem k tomu, alternativní medicína je používán společně s konvenční medicína, alternativní medicíny je používán v místě konvenční medicíny. Příkladem alternativní terapie používá speciální dietu k léčbě rakoviny místo podrobit zákroku, záření, nebo chemoterapie, která byla doporučena lékařem.

Doplňková a alternativní medicíny (CAM) může zahrnovat následující:

* akupunktura,
* Alexander technika,
* aromaterapie,
* Ájurvéda (Ájurvédské medicíny),
* biofeedback,
* chiropraxe lékařství,
* dietní léčba,
* bylinářství,
* holistického ošetřovatelství,
* homeopatie,
* hypnóza,
* masážní terapie,
* rozjímání,
* přírodního léčení,
* nutriční terapie,
* osteopathic manipulativní terapie (OMT),
* Qi gong (vnitřní a vnější Qiging),
* reflexologie,
* Reiki,
* duchovní léčení,
* Tai Chi,
* Tradiční čínská medicína (TCM), a
* jóga.

Co je to alternativní medicíny?

Alternativní medicína praktiky jsou použity namísto standardních léčebné. Alternativní medicína se liší od komplementární medicíny, která má za cíl doprovázet, není nahradit, standard lékařské praxe. Alternativní lékařské praxe jsou obecně ne uznaný lékařské komunitě jako standardní nebo konvenční lékařských přístupů.

Alternativní medicína zahrnuje doplňky stravy, megadose vitamíny, bylinné přípravky, speciální čaje, masážní terapie, magnet terapie, a duchovní léčení.