Lékařství


Co jsou komplementární a alternativní medicíny terapie?

Doplňková a alternativní medicína terapie se dělí na pět hlavních kategorií, nebo domény:

1. Alternativní Medical Systems

Alternativní zdravotnické systémy jsou postaveny na kompletní systémy teorie a praxe. Často, Tyto systémy se vyvinuli a na rozdíl od dříve než konvenční lékařské přístup používaný ve Spojených státech. Příklady alternativních zdravotnických systémů, které se vyvinuly v západních kulturách patří homeopatické léky a přírodně medicína. Příklady systémů, které se vyvinuly v non-západní kultury jsou tradiční čínskou medicínou a Ayurveda.

2. Mind-Body intervence

Mysl-tělo lék používá různé techniky určené ke zvýšení mysli schopnost ovlivnit tělesné funkce a příznaků. Některé techniky, které byly považovány za CAM v minulosti staly běžné (například, zájmových skupin pacientů a kognitivně-behaviorální terapie). Ostatní mysl-tělo techniky, jsou stále považovány CAM, včetně meditace, modlitba, duševní uzdravení, a terapií, které využívají tvůrčí odbytiště, jako je umění, hudba, nebo taneční.

3. Biologicky terapie

Biologicky terapie v používání látek CAM nachází v přírodě, jako jsou byliny, potraviny, a vitamíny. Některé příklady zahrnují doplňky stravy,3 bylinné produkty, a použití jiných takzvaný přirozený, ale dosud vědecky podložena terapie (například, pomocí žraločí chrupavky k léčbě rakoviny).

4. Manipulativní a Body-metody založené na

Manipulativní a tělo-založené metody v CAM jsou založeny na manipulaci a / nebo pohybem jedné nebo více částí těla. Některé příklady zahrnují chiropraxe nebo osteopathic manipulace, a masážní.

5. Energie terapie

Energie terapie zahrnují využívání energie pole. Jsou dva typy:

* Biopole terapie jsou určeny ovlivnit energetické pole, která údajně obklopují a pronikají do lidského těla. Existence takových oblastech nebyla dosud vědecky prokázána. Některé formy energie terapie manipulovat biofields použitím tlaku a / nebo manipulace subjekt tím, že se ruce, nebo prostřednictvím, těchto oblastech. Příklady zahrnují qi gong, Reiki, a Terapeutické Touch.
* Bioelektromagnetických-založené terapie zahrnovat nekonvenční využití elektromagnetických polí, např. pulsní pole, magnetické pole, nebo střídavý proud-nebo přímý-proudové pole.