Lékařství


Jaké jsou horké záblesky?

Hot blesky jsou zkušení mnohé ženy, ale ne všechny ženy podstupující menopauze zkušenosti horké záblesky. Hot Flash je pocit tepla, který se šíří po celém těle, ale je často nejvíce pociťována v oblasti hlavy a krku regiony. Hot blesky mohou být doprovázeny pocení či zčervenání. Hot blesky obvykle trvají od 30 sekund do několika minut. Ačkoli přesná příčina návaly horka, není zcela znám, návaly horka jsou myšlenka být kvůli kombinaci hormonální a biochemické výkyvy přivedl na klesající hladiny estrogenů.

Návaly horka se vyskytují až u 40% pravidelně menstruující ženy ve svých čtyřicátých letech, tak oni často začít před menstruační nesrovnalosti charakteristické menopauzy dokonce začít. O 80% žen bude ukončen s návaly horka po pěti letech. Někdy (kolem 10% žen), návaly horka může trvat tak dlouho, jak 10 let.

Někdy horké záblesky jsou doprovázeny noční pocení (epizody prudkém pocení v noci). To může vést k probuzení a potíže usnout znovu, výsledkem unrefreshing spánku a denní únavou.

menopauza a návaly horka

Ženy často ptají, jaké příznaky mohou očekávat v průběhu menopauzy. Ve skutečnosti, každá žena zkušeností menopauza jinak. Zatímco jedna žena, je jisté, že nespavost je příznakem menopauzy pro ni, jiný je jisté, že kloubů jsou její hlavní příznak menopauzy. Lékaři nejsou ani schopni říci, ženy, co očekávat, protože výzkum příznaky menopauzy dosud stanovena, jak menopauze způsobí mnoho z jeho symptomů. Například, lékařská věda nemůže vysvětlit, jak klesající hladiny hormonů v menopauze může způsobit kloubů.

Menopauza není nemoc, ale přirozený přechod, Avšak mnoho příznaky menopauzy také mohou být způsobeny nemocí. Nejsme vždy určité, které příznaky jsou důsledkem menopauzy, a ženy se liší v jejich příznaky. Jak, pak, máme rozhodnout, kdy žen podstupujících léčbu menopauzy potřebují v první řadě? Stejný vzor návaly horka ve dvou různých žen může mít velmi odlišné psychologický dopad. Pro jednu ženu, mohou narušit její každodenní fungování významně, ale i pro další, mohou jen stěží být obtíž.