Lékařství


Co způsobuje atopické dermatitidy?

Příčinou atopické dermatitidy není znám, ale nemoc se zdá vyplývat z kombinace genetických (dědičný) a faktory životního prostředí. Zdá se, že základní přecitlivělosti a zvýšené náchylnosti k svědění. Důkazy naznačují, že choroba je spojena s dalšími takzvaný atopických poruch, jako je senná rýma (sezónní alergie) a astmatu, který mnoho lidí s atopickým ekzémem mají také. Kromě toho, Mnoho dětí, které přerůst příznaky atopické dermatitidy pokračovat vyvinout senná rýma nebo astma. Přestože jedna porucha nemusí nutně způsobit další, mohou souviset, čímž výzkumných klíč k pochopení atopické dermatitidy.

Zatímco emocionální faktory a stres mohou být v některých případech zhoršit, nebo zahájit stavu, se nezdají být primární nebo příčinou pro poruchu. V minulosti, tam byla nějaká myšlenka, že možná atopické dermatitidy byla zcela způsobena emoční poruchy.

Atopické dermatitidy

* Atopická dermatitida je typ ekzému.
* Citlivosti kůže této choroby může být dědičné a geneticky podmíněné.
* Kůži pacienta může být "mimořádně citliví" k mnoha dráždivých.
* Suchá šupinatá místa rozvíjet v charakteristickém distribuce.
* Svědění se liší, ale mohou být intenzivní a škrábat těžké odolat.
* Škrábání může vyvolat kožní zahušťování a ztmavnutí a vést k dalším komplikacím, včetně bakteriální infekce.
* Extrémně suchá pokožka může porouchat a bláto nebo plakat.
* Pokud se svědění může být ovládán, vyrážka (které zhoršuje intenzivní škrábání) mohou být snadněji obsaženy.
* Léčba atopické dermatitidy je soustředěna kolem rehydratace kůže s bohatou moisturizers jako vazelína a obezřetné využívání lokálních steroidů snížit zánět a svědění.
* Ústní antihistaminika jsou často nutné rozbít "svědí-zelené louce" cyklus.
* Vzhledem k tomu, sekundární infekce mohou zhoršit vyrážku, lokální nebo orální antibiotika mohou být také občas uveden.

Atopické dermatitidy je nakažlivá?
Na. Atopická dermatitida sám rozhodně není nakažlivý, a to nemůže být přenesen z jedné osoby na druhou prostřednictvím kontaktu s pokožkou. Tam je obecně žádný důvod k obavám v tom, že v okolí někoho s ještě aktivní případě atopické dermatitidy, pokud nemají aktivní infekce kůže.

Někteří pacienti s atopickou dermatitidou dostat sekundární infekce kůže s jejich Staphylococcus "staph,"Jiné bakterie, herpes virus (opary), a méně často kvasnice a jiné plísňové infekce. Tyto infekce mohou být nakažlivá při styku s kůží.