Lékařství


Rakovinu ústní dutiny

Rakovinu ústní dutiny je součástí skupiny nádorů s názvem karcinomu hlavy a krku. Ústní rakovina může vyvinout v kterékoliv části ústní dutiny nebo hltanu. Nejvíce rakoviny ústní zkoušky začínají v jazyce a v podlaze úst. Téměř všechny rakoviny ústní zkoušky začínají v bytě buňkách (dlaždicových buněk) že pokrytí povrchu v ústech, jazyk, a rty. Tyto nádory jsou tzv. dlaždicových karcinomů.

Při ústní rakoviny se šíří (metastázuje), obvykle cestuje přes lymfatický systém. Rakovinné buňky, které vstupují do lymfatického systému probíhá podél lymfatických, jasný, vodnaté tekutiny. Nádorových buněk se často objevují nejprve v blízkosti mízní uzliny na krku.

Nádorových buněk se může šířit také do jiných částí krku, plíce, a jiné části těla. Když toto se stane, nový nádor má stejný typ abnormálních buněk jako primární nádor. Například, pokud ústní rakovina šíří do plic, nádorových buněk v plících jsou vlastně ústní rakovinné buňky. Toto onemocnění je metastazující rakovinu ústní dutiny, not lung cancer. Je považována za rakovinu úne rakoviny plicot lung cancer. Lékaři někdy zavolat nový nádor “vzdálený” nebo metastázy.

Rakovinu ústní dutiny

* Rakovinu ústní dutiny je působenými tabákovými (kouření a žvýkání) a užívání alkoholu.
* Bolest v ústech, které se nehojí, může být varovným signálem rakoviny ústní zkoušky.
* Biopsie je pouze vědět, zda jako abnormální oblasti v ústní dutině je rakovina.
* Léčba rakoviny ústní zkoušky závisí na umístění, velikost, typ, a rozsah nádoru, stejně jako věk a zdravotní stav pacienta.
* Chirurgické odstranění nádoru v ústech je obvyklá léčba u pacientů s rakovinou ústní zkoušky.