Lékařství


Metody léčby – Rakovinu ústní dutiny

Perorální léčby rakoviny může zahrnovat chirurgii, radiační terapie, nebo chemoterapie. Někteří pacienti mají kombinace léčby.

Chirurgie

Chirurgické odstranění nádoru v ústech nebo v hrdle je společná léčba pro rakovinu ústní dutiny. Někdy chirurg odstraňuje lymfatické uzliny na krku. Ostatních tkání v ústech a krku, mohou být odstraněny, jakož. Pacienti mohou mít operace samostatně nebo v kombinaci s radiační léčbou.

Radiační léčba

Radiační léčba (také volal radioterapii) je typ lokální léčby. To ovlivňuje buňky pouze v ošetřované oblasti. Radiační léčba se používá pouze pro malé nádory nebo pro pacienty, kteří nemohou podstoupit operaci. Může být použita před operací zabít rakovinné buňky a zmenšit nádor. To také může být používán po operaci ke zničení nádorových buněk, které mohou zůstat v oblasti.

Chemoterapie

Chemoterapie využívá protinádorových léků zabít rakovinné buňky. To se nazývá systémová terapie, protože vstupuje do krevního řečiště a mohou ovlivnit nádorové buňky v celém těle.

Chemoterapie je obvykle podává injekcí. To může být uveden v ambulantní části nemocnice, v ordinaci lékaře, nebo doma. Zřídka, pobyt v nemocnici může být nutná.

Radiační terapie používá high-paprsků zabít rakovinné buňky. Lékaři používají dva typy radiační terapie k léčbě rakoviny ústní:

* Vnější záření: Záření pochází ze stroje. Pacienti jít do nemocnice nebo kliniky jednou nebo dvakrát denně, obvykle 5 dní v týdnu po dobu několika týdnů.

* Vnitřní radiaci (implantát záření): Záření pochází z radioaktivního materiálu umístěné v semenech, jehly, nebo tenké plastové trubky dát přímo do tkáně. Pacient zůstává v nemocnici. Implantáty zůstat na místě několik dní. Obvykle jsou odstraněny před pacient vrátí domů.