Lékařství


Jaké jsou příznaky Alzheimerovy choroby?

Nástup Alzheimerovy choroby je obvykle postupné, a to je pomalu progresivní. Potíže s pamětí, že rodinní příslušníci původně odmítl jako “normální součástí stárnutí” se ve zpětném pohledu uvedla rodina být první fází Alzheimerovy choroby. Když se paměť a další problémy s myšlením začít důsledně ovlivnit běžnou úroveň fungování; rodiny začnou se domnívat, že něco více, než “normální stárnutí” se děje.

Problémy paměti, zejména pokud jde o nedávné události (krátkodobý paměti) jsou společné brzy v průběhu Alzheimerovy choroby. Například, osoba může, opakovaně, zapomněl vypnout žehličku, případně vzpomenout, které z ranní léky byly vzaty. Mírné změny osobnosti, jako méně spontánnosti, apatie, a sklon k odstoupení od sociální interakce, může dojít na počátku nemoci.

Jak nemoc postupuje, problémy v abstraktní myšlení a jiných práv duševního funkce rozvíjet. Osoba může začít mít problémy s čísly při práci na účty, s pochopením toho, co se číst, nebo s organizací pracovního dne. Další poruchy v chování a vzhled může také být viděn v tomto okamžiku, jako agitace, popudlivost, hádavost, a klesající schopnost vhodně oblečeni.

Později v průběhu onemocnění, postižených jedinců se může stát se zmatený a dezorientovaný co měsíc nebo rok to je, být schopen popsat přesně, kde žijí, nebo nebude schopna název místa navštěvují. Nakonec, pacienti mohou bloudit, být schopen zapojit se do konverzace, bludný v náladě, nekooperativní, a ztratit močového měchýře a střev kontrolní. V pozdních stádiích onemocnění, osoby se mohou stát zcela neschopné se starat o sebe. Smrt pak mohou následovat, snad na zápal plic nebo nějaký jiný problém, který se vyskytuje v silně zhoršila státech zdraví. Ti, kteří vyvíjejí poruchy později v životě častěji umírají na jiné nemoci (jako jsou srdeční choroby) spíše než jako důsledek Alzheimerovy choroby.