Lékařství


Deset varovné příznaky Alzheimerovy choroby

Alzheimerova choroba sdružení vyvinula následující seznam varovných příznaků, které zahrnují společné symptomy Alzheimerovy choroby. Jedinci, kteří vykazují některé z těchto příznaků, měli byste vidět lékař pro úplné vyhodnocení.

1. Ztráta paměti

2. Obtížnost provádění známých úkolů

3. Problémy s jazykem

4. Dezorientace na čase a místě

5. Slabé nebo snížené rozsudku

6. Problémy s abstraktní myšlení

7. Dávání na špatné místo věcí

8. Změny v náladě nebo chování

9. Změny v osobnosti

10. Ztráta iniciativy

Je normální, že některé druhy paměti, jako je schopnost zapamatovat si seznamy slov, k poklesu s normální stárnutí. Vlastně, normálních jedinců 50 let si vzpomínáte jen asi 60% co nejvíce bodů na některé druhy paměťových testech jako jednotlivci 20 let. Mimoto, každý zapomene, a každý 20 rok starý, je dobře vědom i několikrát on nebo ona nemohla přijít na odpověď na test, který on nebo ona kdysi znali. Téměř žádná 20 let starosti, když mu něco zapomene, že on / ona má ‘časných stádiích Alzheimerovy choroby,’ vzhledem k tomu, individuální 50 nebo 60 let s několika výpadky paměti mohou obávat, že mají ‘časných stádiích Alzheimerovy choroby.’

Mírná kognitivní poruchou

Kritéria pro demence jsou konzervativní znamená, že pacient musel mít značný pokles ve schopnosti myslet před diagnózou demence je vhodné. Progrese Alzheimerovy choroby je tak zákeřné a pomalu, aby pacienti procházejí období poklesu, kdy jejich paměť je jednoznačně horší než jeho výchozí, přesto stále nesplňují kritéria pro demenci. Toto přechodné syndrom se nazývá mírné kognitivní postižení (MCI). Jednotlivcům postiženým s MCI mají kognitivní poruchou, která je demonstrována na formální neuropsychologické vyšetření, ale je stále schopen fungovat dobře. Formální neuropsychologické vyšetření obvykle znamená, že pacient je spravován baterii standardizovaných testů paměti a myšlení. Některé z těchto testů jsou něco jako IQ testy jsme se mohly ve škole. Když se tyto testy byly vyvinuty byly podávány stovky či tisíce lidí, takže jsou k dispozici statistiky říci, jak osoby skóre srovnává na vzorku zdravých osob stejného věku. Pokud osoba, skóre v horní části 50%, To znamená, že on nebo ona lepší než minimálně 50% ostatních běžných lidí, kteří se test. Osoby s nižší skóre – často ve spodní části 7% – jsou považována za MCI.

Existuje několik forem MCI. Snad nejvíce obyčejný je spojena s poškozením v paměti, ale ne ve schopnosti plánovat a důvod. Osoby s tímto typem tzv. “amnestic MCI” (amnestic pochází z “amnézie” a znamená bez paměti) mají vysoké riziko vzniku Alzheimerovy choroby během několika příštích let. Osoby s dochovaným paměti, ale poškozením odůvodnění rozsudku nebo poruchou (volat non-amnestic MCI) mají nižší riziko vzniku Alzheimerovy choroby.

Jako léčbu jsou vyvíjeny, že snižují riziko vzniku Alzheimerovy choroby nebo zpomalit její rychlost progrese (v červnu 2007, žádné takové léky byla schválena FDA), uznání amnestic MCI bude stále důležitější. Předpokládá se, že léky budou vytvořeny, že bude zpomalovat rychlost progrese MCI na Alzheimerovu chorobu, nebo úplně zabránit vzniku Alzheimerovy choroby.