Lékařství


Jaké jsou příčiny Alzheimerovy choroby?

Příčina(s) Alzheimerovy choroby, je (jsou) není známo. The “amyloid kaskáda hypotéza” je nejvíce široce diskutovány a zkoumal hypotéza o příčině Alzheimerovy choroby. Nejsilnější údajů na podporu amyloid kaskády hypotéza pochází ze studia brzy-počátek zdědil (genetický) Alzheimerova nemoc. Mutací spojených s Alzheimerovou nemocí byly nalezeny u zhruba poloviny pacientů s brzy-počátek onemocnění. Ve všech těchto pacientů, mutace vede k nadměrné produkci v mozku specifické formě malé protein fragment nazvaný ABeta (Aβ).
Mnoho vědců věří, že ve většině sporadické (například, Non-zděděné) případů Alzheimerovy choroby (tyto tvoří převážnou většinu všech případů Alzheimerovy choroby) tam je příliš málo odstranění tohoto Aβ protein, nikoli příliš produkce. V každém případě, Velká část výzkumu při hledání způsobů, jak zabránit nebo zpomalit Alzheimerova choroba se zaměřuje na způsoby, jak snižovat množství Aβ v mozku.

Co je Alzheimerova choroba?

Alzheimerova nemoc (AD) je pomalu progresivní onemocnění mozku, která je charakterizována poruchy paměti a případně poruchami v odůvodnění, plánování, jazyk, a vnímání. Mnoho vědců věří, že Alzheimerova choroba je výsledkem zvýšení produkce nebo hromadění specifický protein (beta-amyloid protein) v mozku, které vede k odumírání nervových buněk.

Pravděpodobnost toho, Alzheimerovy choroby se výrazně zvyšuje po dosažení věku 70 a mohou mít vliv na okolí 50% osob ve věku nad 85. Nicméně, Alzheimerova choroba není normální součástí stárnutí, a není něco, co se nevyhnutelně stane v pozdějším životě. Například, Mnoho lidí žije více než 100 let a nikdy se rozvíjet Alzheimerovou chorobou.