Lékařství


Jak je diagnóza Alzheimerovy nemoci se?

V červnu 2007, neexistuje žádná specifická “krevní test” nebo zobrazovací test, který se používá pro diagnostiku Alzheimerovy nemoci.
Alzheimerova nemoc je diagnostikována při:
1) osoba má dostatečné kognitivní pokles ke splnění kritérií pro demenci;
2) klinický průběh je v souladu s Alzheimerovy choroby;
3) žádné jiné onemocnění mozku nebo jinými procesy jsou lepší vysvětlení pro demence.

Jaké další podmínky by měly být testovány na?

Existuje mnoho podmínek, které mohou způsobovat demenci, zahrnovat následující:

Neurologické poruchy: Parkinsonova nemoc, cerebrovaskulární onemocnění a mrtvice, nádory na mozku, krevní sraženiny, a roztroušená skleróza může být někdy spojena s demencí ačkoli mnoho pacientů s těmito stavy jsou kognitivně normálním.

Infekční nemoci: Některé mozkové infekce, jako je chronická syphilis, chronická HIV, nebo chronické plísňové meningitidou může způsobit demenci.

Nežádoucí účinky léků: Mnoho léků může způsobit poškození kognitivních funkcí, zvláště u starších pacientů. Snad nejčastější pachatelé jsou léky používané k ovládání močového měchýře a inkontinence naléhavosti. “Psychiatrické léky” jako jsou antidepresiva-a anti-úzkost léky a “neurologické léky” jako je anti-záchvat léky také být spojován s kognitivní poruchou.

Pokud lékař vyhodnocuje osoba s kognitivní poruchou, která je na jednom z těchto léků, léčba je často lehce kuželovité a / nebo ukončena, zda by to mohlo být příčinou kognitivních funkcí. Pokud je zřejmé, že kognitivní poruchou předcházela používání těchto léků, jako zužující nemusí být nutné. Na druhé straně, “psychiatrický,” “neurologický,” a “inkontinence” léky jsou často vhodně předepsané pro pacienty s Alzheimerovou nemocí. Tito pacienti musí být pečlivě určit, zda tyto léky způsobit zhoršení poznání.

Psychiatrické poruchy: U starších osob, některé formy deprese může způsobit problémy s pamětí a koncentrací, které zpočátku mohou být k nerozeznání od počátku příznaků Alzheimerovy choroby. Někdy, tyto podmínky, jen pseudodemence, lze zvrátit. Studie ukázaly, že osoby s depresemi a koexistentní kognitivní (uvažování, paměť) snížení hodnoty, jsou vysoce pravděpodobné, že základní demence, kdy po dobu několika let.

Zneužívání návykových látek: Zneužívání právních a / nebo nelegální léky a zneužívání alkoholu je často spojena s kognitivní poruchou.

Metabolické poruchy: Dysfunkce štítné žlázy, některých steroidů poruchy, a nutriční nedostatky, jako je nedostatek vitaminu B12 nebo nedostatek thiaminu jsou někdy spojené s kognitivní poruchou.

Trauma: Významné zranění hlavy s mozkem pohmožděniny může způsobit demenci. Krevní sraženiny kolem mimo mozek (subdurální hematom) může být také spojena s demencí.

Toxické faktory: Dlouhodobé důsledky akutní intoxikace oxidem uhelnatým může vést k encefalopatie s demencí. V některých vzácných případech, Otrava těžkého kovu může být spojeno s demencí.

Nádory: Mnoho primární a metastatické nádory mozku může způsobit demenci. Však, mnoho pacientů s mozkovými nádory nemají žádnou nebo jen málo kognitivní poruchy spojené s nádorem.

Význam komplexní klinické hodnocení

Protože mnoho dalších onemocnění mohou být zaměněny s Alzheimerovou chorobou, komplexní klinické hodnocení je zásadní pro dosažení správné diagnózy. Takové posouzení by mělo zahrnovat alespoň tři hlavní složky; 1) důkladné všeobecné lékařské workup, 2) neurologické vyšetření, včetně testování paměti a další funkce myšlení , a 3) psychiatrické vyšetření k posouzení nálady, úzkost, a jasnost myšlení.