Lékařství


Jaká je prognóza pro osoby s Alzheimerovou chorobou?

Alzheimerova nemoc je trvale progresivní. Různé studie uvádí, že Alzheimerova nemoc postupuje během dvou až 25 let se u většiny pacientů v osmi až 15 rok rozsah. Nicméně, stanoví, kdy Alzheimerova nemoc začíná, zejména v retrospektivě, může být velmi obtížné. Pacienti obvykle neumírají přímo od Alzheimerovy choroby. Umírají proto, že mají potíže s polykáním nebo chůzi a tyto změny provést ohromující infekce, jako je zápal plic, mnohem častěji.

Většina osob s Alzheimerovou chorobou může zůstat doma tak dlouho, jak někteří pomoc je poskytována jiní jak nemoc postupuje. Navíc, během hodně z průběhu nemoci, jednotlivci zachovat kapacitu pro dávání a přijímání lásky, Sdílení teplé mezilidské vztahy, a účast na různých smysluplnou činností s rodinou a přáteli.

Osoba s Alzheimerovou chorobou již nemusí být schopni udělat matematický, ale přesto může být schopen přečíst časopis s potěšením. Hra na klavír se může stát příliš stresující tváří v tvář rostoucí chyb, ale zpívat spolu s ostatními, mohou být stále vyhovuje. Šachovnice může být kladen daleko, ale hrát tenis ještě může být zábavná. Tedy, Přes mnoho rozčilující okamžiky života pacientů s Alzheimerovou chorobou a jejich rodinám, mnoho příležitostí zůstává pozitivní interakce. Výzva, frustrace, blízkost, indikuje, teplo, smutek, a spokojenosti může mít zkušenosti těch, kteří pracují na pomoc osobě s Alzheimerovou chorobou. Pro více, přečtěte si prosím pečující a Alzheimerovy choroby: Pečující Výzvy články.

Reakce pacienta s Alzheimerovou chorobou, na nemoci a jeho schopnost vyrovnat se s tím také liší, a může záviset na takových faktorech, jako celoživotní osobnostní vzory a povaze a závažnosti napětí v bezprostředním okolí. Deprese, závažné znepokojení, paranoia, nebo bludy mohou doprovázet nebo v důsledku nemoci, ale tyto podmínky mohou být často zlepšena vhodným ošetření. Ačkoli není tam žádný lék na Alzheimerovu chorobu, léčby jsou k dispozici ke zmírnění mnoha příznaky, které způsobují utrpení.