Lékařství


Co způsobuje amblyopia?

Amblyopie se obvykle začíná, když jedno oko má mnohem lepší zaměření než druhé oko. Například, jedno oko by mohlo být velmi krátkozraký, nebo mají hodně astigmatismu , zatímco druhý nikoli. Je-li mozku dítěte konfrontován jak s rozmazaný obraz a jasný obraz, to začne ignorovat rozmazaný obraz. Pokud to jde o měsíce či roky, vidění do očí, že vidí rozmazaný obraz začne zhoršovat ještě více. Dalším možným výsledkem mozku ignorování špatně fungující oko je změna ve vyrovnání očí, se špatně vidí oko otáčení dovnitř nebo ven. To je důvod, proč se někdy nazývá amblyopie “líné oko.”

Další formou líné oko, které mohou způsobit amblyopie se nazývá strabismus. Strabismus nebo oční posunutí brání oči od zaměření spolu na obrázek. To může způsobit dvojité vidění. V rámci boje s touto, mozku dítěte obvykle rozhodne ignorovat obraz z odchýlil oko, způsobující vidění v tomto oku nakonec zhoršovat.

Ostatní děti nemohou vidět dobře v jednom oku, protože tam něco blokuje světlo ze dostat přes. To může být způsobeno, Mezi další příčiny, do šedého zákalu, nebo malé množství krve nebo jiného materiálu v zadní části oka.

Jak se amblyopie diagnostikována?

Vašeho dítěte pediatrem či vize program ve škole bude kontrolovat tři aspekty vašeho dítěte zdraví očí:

1. , Že vaše dítě oči nechat světlo celou cestu přes
2. Že obě oči vidět stejně dobře
3. Že oči se pohybují běžně.

Pokud tam je problém v žádné z těchto tří oblastí, pediatra nebo školní zdravotní sestra může doporučit návštěvu očního lékaře.