Lékařství


Jak se amblyopie léčit?

Nejběžnější léčba tupozrakosti je síla mozku začít používat “špatný” oko tím, že oprava na “dobrý” oko. Nejprve, dítě bude mít pevný čas vidět se jen slabší oko. Však, Je velmi důležité, aby Vaše dítě nosit náplast pilně, protože to nakonec zlepší vidění. To může trvat týdny, měsíců, nebo dokonce rok pro oko ke zlepšení vidění.

Jako dítě drží pouze pomocí oka s amblyopie, jeho vidění bude i nadále zlepšovat. Poté, co lékař určí, že vize je zpět do normálního, Vaše dítě nebude muset nosit náplast. V případě mírné amblyopie, Lékař může doporučit použití očních kapek s názvem atropin v “dobrý” oko místo opravy. Atropin znemožňuje, aby oko soustředit close-up, nutí “špatný” oko udělat většinu práce, zatímco dítě hraje s hračkami, Jíst, kreslení nebo čtení.

Pokud existuje něco, co blokuje světlo dostaly do oka, Lékař může doporučit chirurgické odstranění ucpání. Pokud strabismus brání oči od pohybující se spolu správně, Váš lékař vám může doporučit operaci svalů oka. A pokud se zaměřením na jednoho oka je velmi odlišný od ostatních, brýle nebo kontaktní čočky mohou být nezbytné.