Lékařství


Jaké jsou příznaky atopické dermatitidy?

Ačkoliv symptomy se mohou lišit od osoby k osobě, Nejčastějšími příznaky jsou suchá, svědící, červená kůže. Svědění je Grand punc nemoci. Typické postižené oblasti kůže patří záhyby zbraní, na zadní straně kolena, zápěstí, tvář, a ruce. Méně často může dojít k trhlinám za ušima, a různé další vyrážky na jakoukoliv část těla.

Svědící pocit je důležitý faktor při atopické dermatitidy, protože poškrábání a odření v reakci na svědění zhoršovat zánětem kůže, která je charakteristickým rysem této choroby. Lidé s atopickou dermatitidou se zdají být citlivější na svědění a pocit, že je třeba na zelené louce už v reakci. Rozvíjejí se, co se označuje jako “svědí-scratch” cyklus. Extrémní svědění kůže způsobuje, že osoba, která má poškrábání, což zhoršuje chuť, a tak dále. Svědění je problém, zejména během spánku, při vědomé kontroly snižuje poškrábání a vzhledem k nedostatku jiných podnětů mimo dělá svědění výraznější. Mnoho pacientů také upozornění zhoršení jejich svědění v podvečer, kdy se dostanou domů z práce nebo do školy, když tam jsou menší vnější podněty, aby jim okupovaných. Když se to doma trochu uklidní, svědění zdá být více patrný.

Jak atopické dermatitidy má vliv na kůži lze měnit vzory škrábání a výsledkem infekce kůže. Někteří lidé s onemocnění, červené, odlupující se kůže, kde imunitního systému v kůži se stává velmi aktivní. Jiní rozvíjet silné a kožovité kůže v důsledku stálého poškrábání a odření. Tento stav se nazývá lichenifikace. Ještě jiní rozvíjet papuly, nebo malé vznesené hrboly, na kůži. Když jsou poškrábané papules, mohou otevřít (exkoriace) a stát se křupavá a infikovaných. Box níže uvádí časté kožní rysy nemoci. Tyto podmínky lze najít také u osob bez atopické dermatitidy nebo s jinými typy kožních onemocnění.