Lékařství


Jaké jsou příznaky amenorea?

Primární nebo sekundární amenorea (příslušně) je považován za toho, když dívka má:

* nevyvíjel menstruace podle věku 16; nebo

* žena, která byla již dříve menstruační cyklus se zastaví s menstruace na tři cykly v řadě, nebo po dobu šesti měsíců nebo více, a není těhotná.

Dalšími příznaky a příznaky mohou být přítomny, , které jsou velmi proměnlivé a závisí na základní příčině amenorea. Například, příznaky hormonální nerovnováha nebo mužského hormonu nadbytek může zahrnovat nepravidelné menstruace, nežádoucí růst vlasů, prohloubení hlasu, a akné. Zvýšené hladiny prolaktinu jako příčina amenorea může vyústit v galaktorea (mléčnou výtok z bradavky, které nesouvisí s normální kojení).

Jak se amenorea diagnostikována?

Diagnóza amenorea vyžaduje pečlivé lékařské historii dokumentu přítomnost amenorea, stejně jako jakékoliv jiné koexistující onemocnění, které mohou být příčinou amenorea. Fyzikální vyšetření, včetně pánevní vyšetření se provádí také.

V závislosti na výsledcích anamnéza a fyzikální vyšetření další diagnostické testy, může být nařízeno. Krevní testy může být nařízeno prověřit úroveň ovariální, hypofýzy, a hormony štítné žlázy. Tyto testy mohou zahrnovat měření prolaktinu, váček-stimulovat hormon (FSA), estrogen, thyrotropin, dehydroepiandrosterone sulfát (DHEA-S), a testosteronu. U některých jedinců, těhotenský test je první zkouška provedena.

Zobrazovací studie, jako je ultrazvuk, Rentgen, a CT nebo MRI skenování může být rovněž doporučil v některých jedinců pomoci stanovit příčinu amenorea.