Lékařství


Jaká je léčba pro amenorea?

Léčba primární a sekundární amenorea je určena přesná příčina amenorea. Léčba cílů lze zmírnit příznaky hormonální nerovnováhy, vytvořit menstruace, prevence komplikací spojených s amenorea, a / nebo pro dosažení plodnosti, i když ne všechny z těchto cílů může být dosaženo v každém případě.

V případech, kdy genetické či anatomických abnormalit jsou příčinou amenorea (typicky primární amenorea), Operace může být doporučeno, aby správné anatomické abnormality.

Hypotalamu amenorea, která je v souvislosti s hubnutí, nadměrné cvičení, fyzické nemoci, nebo emocionální stres může typicky být opraveno tím, že řeší základní příčiny. Například, přibývání na váze a snížení intenzity cvičení je obvykle obnovit menstruace u žen, které se vyvinuly amenorea kvůli hubnutí, nebo příliš intenzivní cvičení, příslušně, kteří nemají další příčiny amenorea. V některých případech, nutriční poradenství, může být přínosem.

V předčasné selhání vaječníků, hormonální léčba může být doporučena jak se vyhnout nepříjemné příznaky estrogen vyčerpání, stejně jako prevence komplikací (viz níže) nízké hladiny estrogenu, jako je osteoporóza. To se může skládat z orální antikoncepční pilulky pro ty ženy, které nechtějí těhotenství nebo alternativní estrogen a progesteron léky. Zatímco postmenopauzální hormonální terapie byla spojena s určitými zdravotními riziky u starších žen, mladší ženy s předčasným ovariálním selháním mohou mít prospěch z této léčby, aby se zabránilo úbytku kosti.

Ženy s PCOS (syndrom polycystických ovarií) mohou mít prospěch z léčby, které snižují úroveň nebo činnost mužských hormonů, nebo androgeny.

Agonista dopaminu, léky, jako jsou bromokriptin (Parlodel.) může vést ke snížení zvýšené hladiny prolaktinu, , které mohou být odpovědné za nedostavení se menstruace. Tedy, léky hladiny mohou být upraveny osoby lékař v případě potřeby.

Asistované reprodukce a správy gonadotropin léků (léky, které stimulují folikulů ve vaječnících zrání) mohou být vhodné pro ženy s některými typy amenorea, kteří se chtějí pokusit otěhotnět.

Zatímco mnoho firem a jednotlivců na trh bylinné terapie jako léčba pro amenorea, žádná z nich přesvědčivě ukázaly být přínosem. Bylinné léčby nejsou regulovány ze strany USA. FDA a kvalitu rostlinných přípravků není testována. Bylinné byly spojeny se závažnými a dokonce fatální vedlejší účinky v ojedinělých případech, a některé přípravky, bylo prokázáno, že mají vysoký obsah toxinů. Než se rozhodnete, aby fyzické nebo zjednání nápravy pro amenorea, je moudré hledat radu svého lékaře zdravotní péče.