Lékařství


Jaké jsou komplikace amenorea?

Neplodnost je značně ztížily amenorea u žen, kteří si přejí otěhotnět. Osteopenie (snížení hustoty kostní tkáně) nebo osteoporóza je komplikací nízké hladiny estrogenu, které se mohou vyskytnout s prodlouženým amenorea. Jiné komplikace amenorea závisí na základní příčině amenorea.

Může amenorea předejít?

Amenorea je symptom, a nikoliv nemoc sama o sobě. Proto, amenorea lze zabránit pouze do té míry, že příčinou může být zabráněno. Například, amenorea, která vyplývá z genetických nebo vrozených podmínek nelze zabránit. Na druhé straně, amenorea, která vyplývá z vlastní-uložené přísné diety nebo intenzivní cvičení je obvykle předcházet.

Kdy bych měl vyhledat lékařskou péči pro amenorea?

Je vždy vhodné, aby vyhledali lékařskou pomoc pro amenorea. Amenorea, která není v souvislosti s těhotenstvím nebo menopauzální přechod (době, kdy nedošlo k menstruace pro 12 po sobě jdoucích měsíců a žádné jiné biologické nebo fyziologické příčiny mohou být identifikovány, a žena je na konci svých biologických-určuje let plodném) by měla být dále zkoumána vyloučit závažné podmínky, které mohou mít za následek amenorea.