Lékařství


Co je Chagasova choroba?

Chagasova choroba (označována také americká trypanosomiáza) je infekce způsobená parazitem prvok (Trypanosoma cruzi) , které mohou mít za následek akutní zánětlivé kožní změny (chagomas) a nakonec mohou způsobit infekci a zánět mnoha dalších tkání těla, obzvláště ti srdce a střevního traktu.
Toto onemocnění může mít tři fáze v jednotlivých: akutní, s mírnou nebo žádné příznaky, které může trvat týdny až dva měsíce; meziprodukt nebo neurčitý fáze, že jen málo, pokud příznaky a může trvat 10-20 let nebo déle; a chronické, s vážnější příznaky objevují od postupného chronické poškození orgánů (zvláště srdeční a střevní ačkoli další orgány mohou být postiženy) s příznaky, které obvykle zůstávají na celý život. Lidé s onemocněním Chagas vidět v USA. obvykle ji získal během života v zemi, kde je tato choroba endemická (Mexiko, Střední a Jižní Amerika). CDC odhaduje, o 8-11 milionů lidí nakažených v zemích, kde je tato choroba endemická.

Jaká je historie Chagasova choroba?

Chagasova choroba byla pojmenována po Carlos Chagas, , který poprvé popsal v roce cruzi Trypanosoma v infikovaných lidí 1909 Zatímco pracuje pro Oswaldo Cruz ústavu v Brazílii. Chagas zjistil, že paraziti jsou přenášeny na člověka zadáním přestávky v kůži po které se usazují na kůži v hmyzích výkalech. Chagas byl první vědec odhalit všechny aspekty nové infekční nemoci; jeho patogen (T. krutý), Hlavní hmyzím vektorem (Triatominae nebo líbání chyby), hostitelé (lidé, savců), klinické projevy, a epidemiologie.

Parazit druh byl pojmenován na počest cruzi svého zaměstnavatele a vědecké rádce, Oswaldo Cruz. Chagasova choroba je také známý jako americká trypanosomiáza, protože se vyskytuje především v Americe, kde triatomine hmyz (líbání chyby) Obvykle se vyskytují. Tyto chyby a savců, které infikují rozmezí od států po USA. hranice s Mexikem přes Střední Ameriku, Jižní Ameriky (například, Argentina, Bolívie), kde je tato choroba endemická. Téměř ve všech případech diagnostikována v USA. jsou přistěhovalci z dalších zemí v Jižní Americe.