Lékařství


Co způsobuje Chagasova choroba?

Chagasova choroba je způsobena prvokem Trypanosoma cruzi s názvem Parazit. Infekce lidí dochází při hmyzím vektorem (hlavně Triatominae nebo líbání chyby, člen rodiny Reduviidae a někdy odkazoval se na jak reduviid chyby) Vklady výkaly, který obsahuje parazity na lidské kůži. Parazitů zadejte savčí (lidský) hostitele přes chyba kousnutí, nebo přerušení v kůži nebo spojivky. Příležitostně, parazitů zadat přes slizniční buňky při požití nebo vdechnutí. Bugs často ukládají výkaly v blízkosti očí a rtů; když parazitů do kůže, otok a zarudnutí (chagoma) často vyvinou. Termín “líbání chyby” pochází z výskytu těchto příznaků, které se podobají kožních změn, které nastanou s prodlouženým líbání. U některých jedinců, parazitů nakonec jít do krevního řečiště a složit v různých orgánech, násobit, a nakonec způsobit chronické příznaky, jako je srdeční arytmie, špatná gastrointestinální motility, nebo smrt.

Lidé, kteří žijí v chudých nebo primitivních podmínek bydlení, aby hraniční nebo invazi stanovišť chyb Triatominae způsobit přerušení normálního životního cyklu hmyzu vektorů (chyby) a jejich obvyklé hostitelé (o 100 druhy zvířat), nazval volně žijící cyklus. Chyby pak vstupují do světa lidí a jejich domácí zvířata (kočky, psů) a předá T. cruzi na ně. Když T. cruzi je přenášena z chyb na člověka nebo lidské domácí zvířata a zpět na chyby, životní cyklus je označován jako domácí cyklus. Životní cyklus T. cruzi je složité; má několik vývojových stádií v obou hmyzím vektorem (Triatominae chyby a také nazval triatomine chyb) a savců (lidí a zvířat) hostitelé. Na níže uvedeném obrázku z CDC ukazuje vývojové fáze, které se vyskytují v obou volně žijící a domácí cykly.

Pro lidi, chorobný proces pomalu zálohy, pokud amastigotes formuláře replikovat v hostitelských buňkách a nakonec přeměnit trypomastigotes, že opustí buňku, a do krevního oběhu. Tyto formuláře pak mohou být převedeny do triatomine chybu, pokud se dostane krevní moučky z infikovaného člověka, tím vstupem do cyklu vývoje chyby. Bohužel v některých lidech, mnoho trypomastigotes může jít na reinfect jiných orgánů v lidském, transformovat do amastigotes a opakujte tento cyklus infekce tak, že T. cruzi formuláře nadále šířit v těle.

Kromě toho, T. cruzi byla hlášena které mají být převedeny na člověka z krevních transfúzí, transplantaci orgánů, transplacentární nebo vrozené, při požití, inhalace, a laboratorní nehody. Naštěstí, Tyto způsoby přenosu se vyskytují velmi zřídka.

Obrázky, Fotky, a diagramy související s nemocí Chagasova a parazity lze nalézt v prvních dvou referencí uvedených níže, zatímco poslední tři odkazy poskytují mapy onemocnění v Americe.