Lékařství


Jaké jsou příznaky a známky Chagasova choroba?

Příznaky onemocnění Chagasovy může být docela variabilní a pohybují se od žádné příznaky těžké až těžké. První příznaky, když přítomný v akutní fázi, může zahrnovat některé z následujících:

* Otoky a / nebo zarudnutí v místě kožní infekce (nazval chagoma)

* Vyrážka

* Zduření lymfatických uzlin

* Horečka

* Hlava a tělo bolí

* Únava

* Nevolnost, zvracení, a / nebo průjem

* Játra a / nebo sleziny rozšíření

* Roman Signer (jednostranné bezbolestný otok tkání kolem očí)

Většina jedinců, kteří si výše akutní-fáze příznaky nechat spontánně vymizí asi za tři až osm týden. Příležitostně, akutních infekcí show chronické příznaky (níže uvedené) je-li pacient těžce imunokompromitovaných..

Většina vyšetřovatelů naznačují, že střední nebo neurčitý fáze nemá žádné příznaky. Tato fáze může trvat po celou život osoby a fyzické osoby mohou nikdy vědět, že mají Chagasova choroba, zvláště kdyby mírné nebo žádné příznaky v akutní fázi. Však, V této fázi může trvat asi 10-20 let před chronickými symptomy vyvíjet asi v 10%-30% z těchto nakažených.

Příznaky chronické Chagasova choroba lišit v závislosti na orgány nejvíce postiženy; většinou, srdce nebo trávicího traktu (nebo obojí) ukázat nejzávažnější příznaky. Chronické onemocnění Chagas příznaky mohou zahrnovat následující:

* Nepravidelný srdeční tep

* Palpitace

* Mdloby (synkopa)

* Kardiomyopatie

* Městnavého srdečního selhání

* Dušnost (dušnost)

* Rozedma plic

* Mrtvice

* Náhlý skon

* Chronické bolesti břicha

* Chronická zácpa

* Dilated tlustého střeva

* Potíže při polykání

Tyto příznaky jsou důsledkem poškození orgánů způsobené chronickým přítomnost parazitů ve tkáních těchto orgánů. Chronický zánět se vyvíjí jako tělo reaguje na parazity; to ovlivní neuronů v těchto tkáních, může být příčinou změn v srdci a chudé svalový tonus ve střevech.