Lékařství


Jak se Chagasova choroba diagnostikována?

Pokud osoba žije v oblasti, kde chagomas v souvislosti s onemocněním Chagasova jsou dobře známy, akutní fázi není často diagnostikována. Většina akutních-fáze infekce nejsou diagnostikovány, protože mnoho lidí rozvíjet nespecifické příznaky a lidí, kteří dostanou infekci jsou obvykle velmi špatné, mají primitivní životní podmínky, a žádný přístup k lékařské péči.

Existuje několik typů krevních testů k dispozici test pro nemoc Chagas. Většina z nich jsou založeny na hostitelském (lidský) tvorbě protilátek namířených proti infikování parazity, i když přímé mikroskopické vyšetření krve skvrn může představit parazitů. Však, mikroskopické vizualizace parazitů obvykle potřebuje potvrzení o imunologické studie, protože vizuálně, parazité mohou být zaměněny s pozorovaným u lidí s malárií, leishmanióza, nebo africké spavé nemoci. Mikroskopické příprava a vyšetření je doporučeno provést zkušený laboratorní techniky nebo odborníků v oblasti parazitologie.

V USA, FDA schválila test ELISA na Ortho-Clinical Diagnostics v 2006. Detekuje protilátky vytvořené proti T. cruzi s vysokou citlivostí a specifičností av současné době je jediným FDA-schválené test. Od 2007, o 800 krev-dárce vzorky byly detekovány jako Chagas-pozitivních napříč USA. (viz mapa, Referenční pět). Ostatní testy používané v jiných zemích (nepřímé immunofluoresence, hemaglutinace) jsou méně citlivé a specifické, ale jsou stále používány. Chagas Radioimmune srážek Obsah (Chagas RIPA) je používán ve výzkumu a s povolením FDA v některých klinických testů, ale není běžně k dispozici.

Většina případů onemocnění Chagasova diagnostikována, kdy lidé darovat krev; většina lidí neví, že byly infikované T. krutý. Však, od krve a darování orgánů mohou přenést nákazu na jiná lidí, Většina laboratoří nyní test darované krve a orgánů pro nemoc Chagasova se schváleným test ELISA. Pokud se dárci jsou pozitivní, jsou oznámeny (diagnostikována). Prevalence Chagasovy-pozitivních dárců krve se odhaduje podle různých šetření na široce rozmezí asi jeden pozitivní na 2,000- 29,000 dárci.

Chronická-fáze Chagasova nemoc je diagnostikována i výše uvedený krevní testy, ale tito pacienti také často mají fyzikální nálezy, které naznačují, pacient má chronickou nemoc. Fyzikální nálezy mohou zahrnovat periferní edém, ascites, plicní kongesce, a arytmie u pacientů se srdečním zapojení. Pacienti s chronickým především gastrointestinální zapojení může mít hubnutí, těžkou refluxní, jícnu eroze, neschopnost polykat normálně, nebo rozšířené tlustého střeva (megakolonem) s rozšířenou břicho. Mnoho různých onemocnění může způsobit tyto fyzikální nález, takže je důležité vědět, že pacient má pozitivní krevní test na T. cruzi před uzavřením osoba Chagasova choroba. Naopak, pokud takové fyzikální nález a historie možného kontaktu s vektory Chagas je přítomen, pak krevní testy by mohlo být provedeno buď dokázat, nebo vyloučit diagnózu nemoci Chagas v chronické fázi.

Jiné testy, jako například EKG a Holter nebo srdce-monitorování událostí, endoskopie, jícnu manometrie (měření tlaku), nebo motility studie jsou použity vám mohou pomoci určit funkci srdce nebo gastrointestinální tkáně u pacientů s chronickou-fáze Chagasova choroba.