Lékařství


Jaká je léčba pro nemoc Chagas?

Léčba onemocnění Chagasova často závisí na fázi onemocnění a věku pacienta. Akutní-fáze léčby se soustředí na zabití T. cruzi parazity s léky proti parazitům. Předepisování léků benznidazole (Rochagan, Ragonil) a nifurtimox (Lampit) mohou vyloučit nebo snížit počet infikování parazity. Někteří badatelé naznačují, že léky rezistentní parazité vyskytují a jiní naznačují, že tyto léky volby nikdy odstranit všechny parazity. Však, CDC doporučuje, léky léčbu “všichni lidé s diagnózou akutní (Chagas) infekce, kongenitální infekce, a pro ty s potlačen imunitní systémy, a pro všechny děti s chronickou infekcí. Dospělí s chronickou infekcí mohou také těžit z léčby.” CDC doporučuje opatrnost o léčbě dospělých nad 50 let, a doporučuje, aby léčba pro starší dospělé třeba individuálně. Oba léky jsou k dispozici ve Střední a Jižní Ameriky. Ve Spojených státech, však, léky lze získat pouze prostřednictvím CDC (Centra pro kontrolu a prevenci nemocí).

Při průběžné nebo neurčitý fáze, Převážná většina dospělých pacientů získat žádné antiparazitární ošetření; však, Děti se v této fázi onemocnění by měli pokračovat v léčbě léky. Situace s dospělými se může změnit, jako nová šetření s léky proti parazitům ošetření se děje v Jižní Americe.

Antiparazitární přípravky léčba chronické fáze u dospělých je sporná. Jak výše citované, CDC říká, že dospělí s chronickou infekcí mohou mít prospěch z léčby léky, ale většina odborníků naznačují, že žádná výhoda pro dospělé s chronickým onemocněním fáze Chagasovy. Však, léčbě příznaků chronické onemocnění Chagasova je často nezbytné a mohou být život-prodloužení nebo záchranný. Například, kardiostimulátor umístění nebo dokonce transplantaci srdce může být záchranný některých pacientů s arytmií nebo kardiomyopatie. Chirurgickém gastrointestinálního traktu mohou pomoci zmírnit některé gastrointestinální problémy. Kromě toho, Existuje mnoho léků k dispozici pro léčbu specifické arytmií a jiných střevních problémů, které mohou být vidět v chronické onemocnění Chagas; srdeční a gastrointestinální poradci často může pomoci léčit chronická-fáze Chagas.