Lékařství


Chagasova choroba

* Chagasova choroba je infekční onemocnění vyvolané prvokem parazit (Trypanosoma cruzi) , které mohou mít za následek akutní zánětlivé kožní změny (chagomas) a může nakonec způsobit infekci a zánět mnoha dalších tkání těla, obzvláště ti srdce a střevního traktu.
* Chagasova choroba byla poprvé popsána v roce 1909 v Brazílii.
* Chagasova choroba je způsobena prvokem parazit s názvem Trypanosoma cruzi, která je přenosná na lidi z výkaly triatomine chyb (líbání chyby).
* Parazitů obvykle vstupují savčí (lidský) hostitele přes chyba kousnutí, nebo přerušení v kůži nebo spojivky, replikovat v buňkách savců, a může případně dosáhnout dalších orgánů krví.
* Chagasova choroba může probíhat ve třech etapách v jednotlivých: akutní, průběžné nebo neurčitý, a chronické.
* Chagasova choroba příznaky se velmi liší od žádné příznaky těžké až těžké v chronické fázi.
* Akutní-fáze příznaky nemoci Chagasovy může být otok a / nebo zarudnutí v místě kožní infekce (nazval chagoma), vyrážka, zduření lymfatických uzlin, horečka, hlava a tělo bolí, únava, nevolnost, zvracení a / nebo průjem, jater a / nebo zvětšení sleziny, a označením Romana.
* Chronická-fáze příznaky nemoci Chagasovy může být nepravidelný srdeční tep, bušení srdce, mdloby (synkopa), kardiomyopatie, srdečního selhání, dech (dyspnea), dušnost, mrtvice, Náhlá smrt, chronické bolesti břicha, chronická zácpa, rozšířené tlustého střeva, a potíže při polykání.
* Pacient historie, fyzickou zkoušku, přímé mikroskopické vizualizace parazitů, a přítomnost protilátek proti parazitům jsou metody používané k diagnostice Chagasova choroba.
* Antiparazitární léčba léky benznidazole (Rochagan, Ragonil) a nifurtimox (Lampit) zneškodnění nebo zastavení T. cruzi parazitů a jsou obvykle v akutní fázi Chagasova choroba.
* Chronická-fáze pacienti jsou obvykle léčeni symptomaticky.
* Neexistuje žádná vakcína proti onemocnění parazity Chagas pro člověka, ale mnozí experti naznačují, že odstranění primitivní bydlení a vzdělávání, může zabránit většině případů Chagasova choroba.