Lékařství


Je poškozený na typu pleti důležité?

Ano. Rozdíly v kůži lidí s atopickým ekzémem mohou přispět ke příznaky nemoci. Epidermis, který je vnější vrstva kůže, je rozdělena do dvou částí: vnitřní část, , který obsahuje vlhké, živých buněk, a vnější část, který se skládá ze suchého, zploštělý, odumřelé buňky. Za normálních podmínek, vnější vrstvy kůže působí jako bariéra, vedení zbytek kůži před vysycháním a chrání ostatní vrstvy kůže před poškozením způsobeným dráždivých a infekcí. Pokud je tato bariéra poškozen nebo je přirozeně tenké, dráždivých zákona intenzivněji na kůži.

Kůže osoby s atopickým ekzémem ztrácí příliš mnoho vlhkosti z vrstvy epidermis. To umožňuje kůži, aby se stala velmi suché, což snižuje její ochranné schopnosti. Kromě toho, kůže je velmi náchylná k opakované poruchy, jako stafylokokové streptokokové a bakteriální kožní infekce, bradavice, herpes simplex, a molluscum contagiosum (což je způsobeno virem).

Skin rysy atopické dermatitidy

* Lichenifikace: tlustý, kožený kůže plynoucí z neustálého poškrábání a odření
* Lichen simplex: odkazuje na zahuštěný patch na vznesené kůže, která vyplývá z opakování tření a škrábání stejné oblasti kůže
* Papuly: malé, vznesené hrboly, které mohou otevřít, když poškrábaný, stávat křupavý a infikovaných
* Ichtyóza: suchý, obdélníkový váhy na kůži, obyčejně na spodní nohy a holeně
* Keratóza pilaris: malé, surové kůže, obvykle na obličeji, Paže, a stehna. Tito jsou také popisovány jako husí kůže, nebo kuřecí kůže a může mít malý stočený vlas v rámci každého rána.
* Hyper lineární dlaně: Zvýšený počet kůže záhyby na dlaních
* Kopřivka: kopřivka (červený, vznesené kůže), často po expozici alergenu, Na začátku vzplanutí, nebo po cvičení, nebo horkou koupel
* Cheilitis: zánět kůže na a kolem rtů
* Atopický složence (Dennie-Morgan krát): extra kožní řasy, která se vyvíjí pod okem
* Tmavé kruhy pod očima: mohou být důsledkem alergie a atopie
* Hyperpigmentovaná víček: víček, která se stala tmavší zbarvení od zánětu nebo sennou rýmu
* Prurigo uzliny také volal “sběrače bradavice” nejsou opravdu bradavice vůbec. Jedná se o malé ztluštělá kůže na kůži způsobené opakovaným výběrem stejného kůži.