Lékařství


Co je to leukémie?

Leukémie je rakovina, která začíná ve tkáni, která tvoří krev. Chcete-li porozumět rakovině, je dobré vědět, jak se normální krevní buňky tvoří.

Normální krevní buňky

Většina krvinek vyvíjet z buněk v kostní dřeni tzv. kmenových buněk. Kostní dřeň je měkká materiál ve středu většiny kostí.

Kmenové buňky dospělých do různých typů krevních buněk. Každý druh má zvláštní zaměstnání:

Bílé krvinky
Bílých krvinek, pomáhají v boji proti infekci. Existuje několik druhů bílých krvinek.

Červené krvinky
Červené krvinky nést kyslík do tkání v celém těle.

Krevní destičky
Krevní destičky pomáhají sraženin formě krve, kontrola krvácení.

Bílé krvinky, červené krvinky, a krevní destičky jsou vyrobeny z kmenových buněk v těle potřebuje. Když se buňky rostou staré nebo poškodit, zemřou, a nové buňky se jejich místo.

Leukemických buněk

V osoba s leukémií, kostní dřeně je abnormální bílé krvinky. Abnormální buňky jsou leukemických buněk.

Na rozdíl od normálních krvinek, leukemických buněk neumírají, kdy by měli. Mohou vytlačí normální bílé krvinky, červené krvinky, a krevních destiček. To ztěžuje normální krvinky, které mají svou práci.

Leukémie

* Leukémie je nádorové onemocnění krevních buněk.
* Zatímco přesná příčina(s) leukémie není známa, rizikové faktory byly identifikovány.
* Leukémií jsou seskupeny podle toho, jak rychle se nemoc vyvíjí (akutní nebo chronická) jakož i podle typu krevních buněk, který je ovlivněn.
* Lidé s leukemií jsou výrazně zvýšené riziko vzniku infekcí, anémie, a krvácení.
* Diagnóza leukémie je podporován zjištění anamnézy a vyšetření, a zkoumání krve pod mikroskopem. Leukemických buněk lze také zjistit a dále dělí s aspirací kostní dřeně a / nebo biopsie.
* Léčba leukémie je závislá na typu leukémie, některé funkce leukemických buněk, rozsahu onemocnění, a anamnézou léčby, stejně jako věk a zdravotní stav pacienta.
* Většina pacientů s leukémií jsou léčeni chemoterapií. U některých pacientů se také mohou mít radiační terapii a / nebo transplantace kostní dřeně.