Lékařství


Příznaky leukémie

Příznaky

Podobně jako všechny krvinky, leukemických buněk cestovat přes tělo. Příznaky leukémie záviset na počtu leukemických buněk, a tam, kde tyto buňky shromažďují v těle.

Lidé s chronickou leukémií nemusí mít příznaky,. Lékař může zjistit onemocnění v průběhu rutinní krevní testy.

Lidé s akutní leukémií obvykle jdou na svého lékaře, protože se cítí nemocný. Jestliže mozek je ovlivněn, mohou mít bolesti hlavy, zvracení, zmatek, ztráta svalové kontroly, nebo záchvaty. Leukémie může také ovlivnit jiné části těla, jako jsou zažívací trakt, ledviny, plíce, srdce, nebo varlata.

Časté příznaky chronické nebo akutní leukémie mohou zahrnovat:

* Zduření lymfatických uzlin, které obvykle nemají bolet (zejména lymfatické uzliny na krku nebo v podpaží)

* Horečky nebo noční pocení

* Časté infekce

* Pocit slabosti nebo únavy

* Krvácení a modřiny snadno (krvácení z dásní, purpurově skvrny v kůži, nebo drobné červené tečky pod kůží)

* Otok nebo nepříjemné pocity v břiše (z oteklé sleziny nebo jater)

* Hubnutí bez známé důvodu

* Bolest v kostí nebo kloubů

Nejčastěji, Tyto příznaky nejsou způsobeny rakovinou. Infekce nebo jiné zdravotní problémy, může také způsobit tyto symptomy. Pouze lékař může říct s jistotou.

Každý, kdo s těmito příznaky by se informujte lékaře tak, že problémy mohou být diagnostikovány a léčeny co nejdříve.

Diagnóza leukémie

Lékaři někdy najít leukemie po rutinní vyšetření krve. Pokud máte příznaky, které naznačují, leukémii, Váš lékař se pokusí zjistit, co to způsobuje problémy. Váš lékař může požádat o své osobní a rodinnou anamnézu.

Můžete mít jednu nebo více z těchto zkoušek:

* Fyzikální vyšetření: Váš lékař kontroluje zduření lymfatických uzlin, slezina, nebo jater.

* Krevní testy: V laboratoři se kompletní krevní obraz kontrolovat počet bílých krvinek, červené krvinky, a krevních destiček. Leukémie způsobuje velmi vysokou úroveň bílých krvinek. To může také způsobit nízké hladiny krevních destiček a hemoglobinu, , který se nachází uvnitř červených krvinek.

* Biopsie: Váš lékař odstraňuje tkáň se podívat na nádorové buňky. Biopsie je jediný jistý způsob, jak zjistit, zda leukemických buněk v kostní dřeň. Před vzorek je vzat, lokální anestezii se používá k znecitlivění v oblasti. To pomáhá snížit bolest. Váš lékař odstraňuje některé kostní dřeně z kyčelní kosti nebo další velká kost. Patolog používá mikroskop pro kontrolu tkáně pro leukemických buněk.

Existují dva způsoby, jak Váš lékař může získat kostní dřeně. Někteří lidé budou mít oba postupy během téže návštěvy:

o kostní dřeně aspirací: Lékař používá tlusté, duté jehly odstranit vzorky kostní dřeně.

o biopsii kostní dřeně: Lékař používá velmi silnou, duté jehly odstranit malý kousek kosti a kostní dřeně.

Další testy

Testy, které se svým lékařem objednávky pro vás závisí na vašich příznaků a typu leukémie. Ty mohou mít jiné testy:

* Cytogenetika: V laboratoři se dívá na chromozomech buněk ze vzorků krve, kostní dřeně, nebo lymfatické uzliny. Pokud se abnormální chromozomy se vyskytují, test může ukázat, jaký typ leukémie máte. Například, lidé s CML mají abnormální chromozóm nazývá chromozom Philadelphia.

* Spinal Tap: Váš lékař může odstranit některé z mozkomíšního moku (tekutina, která vyplňuje mezery a kolem mozku a míchy). Lékař používá dlouho, tenkou jehlou k odstranění tekutiny z dolní části páteře. Zákrok trvá asi 30 minut a je prováděna s místním znecitlivění. Musíte ležet ve vodorovné poloze na několik hodin potom, aby od dobývání bolesti hlavy. Laboratoř kontroly tekutin pro leukemických buněk nebo jiné známky problémů.

* Hrudník x-ray: X-ray může ukázat oteklé lymfatické uzliny nebo jiné známky choroby v hrudníku.