Lékařství


Léčba leukémie

Lidé s leukémií mají mnoho možností léčby. Možnosti jsou bdělí čeká, chemoterapie, cílená terapie, biologické terapie, radiační terapie, a transplantaci kmenových buněk. Pokud vaše slezina je zvětšená, Lékař vám může navrhnout operaci odstranit. Někdy kombinace těchto úprav je použita.

Volba léčby závisí především na následující:

* Typ leukémie (akutní nebo chronická)

* Váš věk

* Zda leukemických buněk byly nalezeny v mozkomíšním moku

To také může záviset na některé funkce leukemických buněk. Váš lékař se rovněž domnívá, Vaše příznaky a celkový zdravotní stav.

Lidé s akutní leukémií je třeba zacházet hned. Cílem léčby je zničení příznaky leukémie v těle a příznaky odejít. To se nazývá prominutí. Poté, co lidé jít do odpuštění, Další léčba může být podán, aby se zabránilo relapsu. Tento typ léčby se nazývá konsolidační léčby nebo udržovací terapie. Mnoho lidí s akutní leukémií může být vyléčeno.

Pokud máte chronické leukémie bez příznaků, Nesmíte potřebovat léčbu rakoviny hned. Váš lékař bude sledovat Váš zdravotní úzce tak, že léčba může začít, když začnete mít příznaky. Nedostávám léčby rakoviny hned se nazývá ostražitý čeká.

Když je potřeba léčby chronické leukémie, to může často tlumení této choroby a jejích příznaků. Lidé mohou získat udržovací terapie, které pomohou udržet rakoviny v remisi, ale chronické leukémie může zřídka být vyléčen s chemoterapií. Však, transplantace kmenových buněk nabídnout někteří lidé s chronickou leukémií šanci na vyléčení.

Váš lékař může popsat svůj možnostech léčby, očekávané výsledky, a možné nežádoucí účinky. Vy a Váš lékař může společně pracovat na vytvoření léčebného plánu, který splňuje vaše zdravotní a osobní potřeby.

Možná budete chtít hovořit s lékařem o účast na klinické studii, výzkumné studie nových léčebných metod.

Váš lékař vás může odkázat ke specialistovi, nebo můžete požádat o postoupení. Odborníci, kteří léčbu leukémie patří hematologů, lékařské onkologové, a radiační onkology. Dětské onkologů a hematologů léčbě dětské leukémie. Váš zdravotní péči tým může také zahrnovat onkologie zdravotní sestra a registrovaná dietní sestra.

Kdykoliv je to možné, lidé by měli být léčeni na zdravotní středisko, které lékaři se zkušenostmi v léčbě leukémie. Pokud to není možné, Váš lékař může diskutovat o léčebný plán s odborníkem na takové centrum.

Před léčbou začne, zeptejte se svého lékaře týmu, aby vysvětlila, možné nežádoucí účinky a jak se léčba může změnit váš běžné činnosti. Vzhledem k tomu, léčby rakoviny často poškození zdravých buněk a tkání, nežádoucí účinky jsou časté